Başkan Gökhan Yüksel bu basın müdürü ile nereye gidiyor? - Ailenizin Gazetesi
banner

Başkan Gökhan Yüksel bu basın müdürü ile nereye gidiyor?

Kartal Belediyesi bütçelerin yayınlanması ile BASIN BÜTÇESİ giderlerinin büyüklüğü, AK Parti Meclis Üyelerinin Meclis toplantısında yaptığı açıklama ile gündeme geldi. İstanbul Gazetem gazetesi Kartal ekibi araştırdığında 2 Şubat 1969 doğumlu..

Başkan Gökhan Yüksel bu basın müdürü ile nereye gidiyor?
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Kartal Belediyesi bütçelerin yayınlanması ile BASIN BÜTÇESİ giderlerinin büyüklüğü, AK Parti Meclis Üyelerinin Meclis toplantısında yaptığı açıklama ile gündeme geldi. İstanbul Gazetem gazetesi Kartal ekibi araştırdığında 2 Şubat 1969 doğumlu ( 53 ) yaşında ve Erzincanlı yani Gökhan Yüksel ‘in memleketlisi olduğunu yayınladık. Bu hemşeri ilişkisi Sarıyer Belediyesi Şükrü GENÇ ve Basın Danışmanı Cengiz Kahraman ile de gördük.

HEMŞERİCİLİK BİZİ İLGİLENDİRMEZ

İstanbul Gazetem gazetesi hizmetleri yazarken memleket, din, dil, inanç ayrımına bakmadığı gibi eleştirirken de bu kavramlara bakmaz. Yani Erzincanlı olması ve bu göreve 31 Mart 2019 seçimlerinde gelmesi değil yaptığı veya yapmadığı işler bizim yayınlama sebebimiz olur.

BÜTÇE MÜSRİFLİĞİ

53 yaşındaki basın müdürü bakalım bir yılda neler yaptı. Bilmeyenler için söyleyelim Kartal Belediyesi’nin 586 MİLYON TL borcu varken bakın Mecliste AK PARTİ’li Göksoy neler anlattı.

Kartal Belediyesi Ak Parti meclis üyesi Haydar Göksoy,un ifadelerine göre, 3.milyon 167 bin Türk lirası bir firmaya ödenmiş, belediyenin tanıtım faaliyetlerinin tanıtım bannerlerini gazetecilere ulaştırılması için ancak gazetelere herhangi bir firma tarafından değil doğrudan belediye tarafından gönderilen banner tanıtım görsellerinin 134,000 TL’yi kaç gazeteciye verdiği muamma olan ve sadece Kartal ilçesinde bulunan yerel gazetecilerine verildiği iddia edildiği gibi olmadığı ayrıca birçok

Kartal dışında internet gazetesine verildiği görülmektedir hatta bazılarının da oldukça yüksek meblalar ödendiği de Ak Partili Meclis üyesi Haydar Göksoy un meclis toplantısında açıkça ifşa edilmiştir. Bir ulusal basına haber için ücret ödenmediği iddia edilen Kartal belediyesinde AK Partili meclis üyesinin de açıklamalarında görülmektedir ki hiçbir ulusal basın

Kartal belediyesinin haberlerini ücret almadan yayınlanmamaktadır. Kartal belediyesinin keyfi bir şekilde istediği gazetecilere istediği medyaya verdiği ücretlerle kendisini gündeme  taşımasını bir başarı sayıyorsa şayet bu başarı sadece israf başarısıdır.

Kaynak : Haber Derin

 

GÖKHAN YÜKSEL BASIN İLE BULUŞTU 

53 Yaşında Basın Müdürü, 34 Yaşında Başkan bugün  Bayram Demirkol Parkı’nda düzenlenen toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi.

Şimdi genç başkanın basın ile toplantısı soru cevap geçti falan filan demeyeceğim. Başkan heyeti ve etraftaki kişilerin bulunduğu fotoğrafı paylaşıp tüm kararları değerli okuyucularımıza bırakacağım.

 

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU 

Bu arada tüm başkanlar bizi eleştirin ki doğruyu bulabilelim deseler de, basın emekçisi arkadaşlara derim ki asla bunu yapmayın ödenekten olursunuz. İstanbul Gazetem gazetesi kadar güçlü olmanız için uzun yıllar gerekir. Siz sessizce haberleri paylaşın yeterli.

Gelelim CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU yerel basın ve gençler için neler dedi. Öyle ya Kartal Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi CHP tarafından alındı.

18/10/2021 Sayın Genel Başkan ” Yerel Basına Destek Kampanyası için konuştuğunda 13 Büyükşehirde bu model uygulanacak” dedi. 

YEREL MEDYADA İZMİR MODELİ’

Kılıçdaroğlu İzmir modelini CHP’nin iktidarda olduğu 13 büyükşehirde uygulayacaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı, İGC ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan modeli inceleyerek, yönetimde oldukları 13 büyükşehir belediyesinde yaygınlaştırmak istediklerini, böyle bir çalışmaya öncülük eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den diğer belediye başkanlarına bu modeli anlatmasını isteyeceklerini söyledi. İlan kaynakları kısıtlanan yerel medyaya belediyelerin destek olabilmesini sağlayan modelin ülke genelinde yaygınlaştırılması için İGC Başkanı Gappi’den bilgi alındı. Gappi bu modelin tüm ilçe belediye başkanlarına da yayılmasını, şeffaflığın artarken yerel basına da soluk olunacağını belirtti.

 

CHP BELEDİYELERİ VE GENÇ KADRO 

Birde yazımızın başından beri neden +50 diyerek basın müdürünün 50 yaşını geçmiş biri olduğunu vurgulama sebebime gelelim.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu belediyeler için yayınladığı 10 maddenin 4. Atamalarda mutlaka liyakat alınmalı, partizanca uygulamalar yapılmamalı. Dedi. Peki temizlik işlerinden nasıl olurda bir kişi Basın yayın Müdürü olur. Okulunu araştırdık ve İletişim veya Basın Yayın mezuniyeti yok. Hüseyin Caner kimdir dediğinizde google diyor ki Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev aldı ve çok ilginç bir önceki dönem görevden alınan bir isim. Kaynak Google ve yerel basın .

BELEDİYE KAMU PERSONEL ALIMI 

657 Sayılı devlet memurları kanunu 40. maddesi A gurubu alımlarda 35 yaş üst sınırı getirdi. Ve 25 yıllık çalışma sonrası emekli olunuyor. Şimdi 1989 yılında Kartal belediyesinde çalışan Hüseyin Caner 2022 yılına gelindiğinde hesaplamayı bilmeyen olabilir 33 yıl hizmet   

verilmiş olur. Yani emeklilik yılları bitmiş ve genç kadroya yer açılması gerekirken halen o yer için BASIN YAYIN mezunu Başkan Gökhan Yüksel gibi genç adaylar sıra bekliyor . İşte yaş haddini bu yüzden bu kadar önemseyerek anlatıyorum. Çünkü Sarıyer Belediyesi ve Kartal Belediyesi sırada bekleyen gençlere yer açmıyor.

 

İSTANBUL GAZETEM KARTAL VE SARIYER İLÇESİNDE BİR ÖMÜR YAYIN YAPACAK. KİMLER GELECEK KİMLER GİDECEK. FAKAT İLÇE SAKİNLERİNE SORARIM NE KADAR DAHA BORÇ ÖDEYECEKSİNİZ?

 

VAROL KISA – AİLENİZİN GAZETECİSİ 

İSTANBUL GAZETEM – AİLENİZİN GAZETESİ 

 

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.