Genel

BEŞİKTAŞ’TA ULUS ÜRETİCİ VE KOOPERATİF PAZARI HİZMETE AÇILDI

Beşiktaş Ulus’ta her cumartesi açılacak olan Üretici ve Kooperatif Pazarı, organik ürünleri doğrudan yetiştiren üretici ve tüketiciyi bir araya getirecek.

BEŞİKTAŞ’TA ULUS ÜRETİCİ VE KOOPERATİF PAZARI HİZMETE AÇILDI

BEŞİKTAŞ’TA ULUS ÜRETİCİ VE KOOPERATİF PAZARI HİZMETE AÇILDI

Beşiktaş’ta, üreticilerin kendi yetiştirdiği ürünlerin doğrudan vatandaşlara ulaştığı ‘Ulus Üretici ve Kooperatif Pazarı’ bugün hizmete açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen kooperatif pazarının açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gerçekleştirdi.

Doğal ürünlerin direkt olarak üreticiden tüketiciye ulaştığı organik pazarlara İstanbul’da bir yenisi daha eklendi. Daha önce Kadıköy’de üretici ve kooperatif pazar açılışı gerçekleştirerek üreticilere destek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ikinci pazarı da Avrupa Yakası’nda Beşiktaş’ta hayata geçirdi. Ulus’ta Sosyete Pazarı’nın olduğu alanda vatandaşlara hizmet vermeye başlayan pazarın açılışına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da katıldı.

İmamoğlu, pazar girişinde üreticilerin ve alışveriş yapan vatandaşların alkışlarıyla karşılandı. Vatandaşlardan gelen fotoğraf çektirme isteklerini de yerine getiren İmamoğlu, pazarda bulunan bütün tezgâhları tek tek ziyaret etti. Bu sırada pazar alışverişini de yapan İmamoğlu, üreticilerle keyifli sohbetler gerçekleştirdi.

“KÖYLERDE ÜRETİM ARTARSA, TOPLUM MUTLULUĞU BÜYÜR”

İmamoğlu, pazar gezisiyle ilgili değerlendirmesini de tezgahlar arasında gerçekleştirdi. Ulus Pazarı’nın, Kadıköy Salı Pazarı’ndan sonra açılan ikinci üretici pazarı olduğunu hatırlatan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Salı Pazarımızı, pazar günleri hizmete açıyoruz Kadıköy’de; Ulus Pazarı’nı da cumartesi günleri. Burada gördüğünüz gibi farklı kooperatiflerden, Anadolu’nun farklı yerlerinden, Trakya’nın farklı yerlerinden bu pazara gelip satış yapan, kooperatifler ve birlikler var. Ama aynı zamanda İstanbul’da fide dağıttığımız vatandaşlarımızın ürettiği o güzel ürünleri de buradan alabiliyorsunuz. Nereden? Silivri’den, Çatalca’dan, Sarıyer’den, hatta Pendik’ten, Beykoz’dan, Şile’den gibi.

Daha da büyüyecek, artacak. İstiyoruz ki, vatandaşımız sağlıklı gıdaya direkt üreticiden ulaşabilsin. Bir başka boyutu: Burada, yoğun bir biçimde kadın üreticiyi de görüyoruz. Bu da kırsalın gelişimine, köylünün o güzel emeğinin karşılık bulmasına da fırsat veriyor. Bu fırsatı büyütmek istiyoruz. Şimdilik Beşiktaş’tayız, Ulus’tayız. Kadıköy Salı Pazarı uzun süredir hizmet veriyor zaten. Beşiktaş ilk defa sürecine başladı. Büyüyecek. Farklı noktalarda da arayışlarımız var. Arkadaşlarım çalışıyorlar.

Umarım vatandaşımızı bu tarz güzelliklerle buluşturmaya devam edeceğiz. Eline emeğine sağlık üretenlerin. Arkadaşlarımın, güzel organizasyonuna teşekkür ediyorum. İş birliğine teşekkür ediyorum. Bu pazarların artmasını diliyorum. Köylerde üretimin artmasını diliyorum. Köylerde üretim artarsa, köylülerin gücü büyürse, gerçekten toplumun da mutluluğu aynı ölçüde büyüyecektir. Burada bulunmaktan büyük keyif duydum. Başarılar dilerim herkese.”

AKPOLAT: ‘’ BEŞİKTAŞ’TAKİ BU PAZARIN BEŞİKTAŞ’IMIZA VE İSTANBUL’A HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM’’

Afet bölgesinde olduğu için açılışa katılamayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ettiklerini belirterek, “Başkan Ekrem İmamoğlu geldiğinden beri İstanbul’da herkesin yüzünün güldüğünü ifade etti ve şunları belirtti:

“Başkanımız Ekrem İmamoğlu hem İstanbulluları hem de ülkemizin farklı köşelerindeki üreticilerin yüzünü güldürüyor. Organik ürünlerin doğrudan tüketiciyle buluşması hem üreticiyi, kooperatif sistemini hem de kadın emeğini destekleyecek bir nitelik taşıması nedeniyle hayati önemdedir. Beşiktaş’taki bu pazarın Beşiktaşımıza, İstanbula hayırlı olmasını diliyor, Ekrem Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.’’

Akpolat sosyal medya hesabından da bir paylaşımda bulunarak şu ifadeleri kullandı: ‘’ Üreticiyi desteklemek ve komşularımızın taze ürünlere erişebilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Beşiktaş Ulus Üretici ve Kooperatif Üretici Pazarı İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Beşiktaş Ulus’ta her cumartesi açılacak olan Üretici ve Kooperatif Pazarı, organik ürünleri doğrudan yetiştiren üretici ve tüketiciyi bir araya getirecek.

Bizi Paylaşır Mısın?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL