Genel

CHP BEŞİKTAŞ İLÇE BAŞKANI GÖZDE FİL “MUHARREM ORUCU LOKMASI VERDİ”

CHP BEŞİKTAŞ İLÇE BAŞKANI GÖZDE FİL “MUHARREM ORUCU LOKMASI VERDİ” Başkan Gözde Fil, Muharrem Orucunu Beşiktaş Cemevin’de semtdaşları ile açtı CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil, Muharrem Orucu Lokmasını Beşiktaşlı..

CHP BEŞİKTAŞ İLÇE BAŞKANI GÖZDE FİL “MUHARREM ORUCU LOKMASI VERDİ”

CHP BEŞİKTAŞ İLÇE BAŞKANI GÖZDE FİL “MUHARREM ORUCU LOKMASI VERDİ”

Başkan Gözde Fil, Muharrem Orucunu Beşiktaş Cemevin’de semtdaşları ile açtı

CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil, Muharrem Orucu Lokmasını Beşiktaşlı semtdaşları ile birlikte, Beşiktaş Cemevi’nde açtı.

Oruç açma yemeğinde, Muharrem ayı ve Yas-ı Matem Orucu’nun anlamıyla ilgili, Cemevi Dedesi Okan Doğaner, günü anlatan konuşmasının ardından, tutulan oruçların kabul edilmesi için dua edildi. Duanın ardından, oruçlar açıldı.

Beşiktaş Cemevi’nde Muharrem Orucu CHP Beşiktaş İlçe Başkanı gözde Fil’in Lokmasına ; CHP Beşiktaş İlçe Yönetimi ve üyeleri, CHP Beşiktaş Meclis Üyeleri ve Beşiktaş Cemevi Başkanı Maya Zöhrap ile yönetim kurul üyeleri katılım sağlarken semtaşlardan yoğun ilgi gördü…

Muharrem ayı ne zaman

Hicri takvime göre 1 Muharrem yılbaşı olarak kabul ediliyor. Şehrullahi’l-Muharrem olarak meşhur olan, yani Allah’ın ayı Muharrem olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır.

Muharrem ayının 1’inci günü 9 Ağustos 2021’de başlayacak.

Aşure günü ne zaman

Aşure Günü ise Muharrem’in 10. günüdür. Aşura Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bugünde Cenab-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır. Muharrem ayının bu günlerinde oruç tutmak çok faziletlidir.

Muharrem ayının 10’uncu günü yani Aşure günü ise 18 Ağustos 2021, Çarşamba gününe denk geliyor.

Açıklama yok.
Açıklama yok.
Açıklama yok.
Açıklama yok.
Bizi Paylaşır Mısın?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL