Cumhur İttifakının Adayı kim? Haluk Pehlivan Yazdı.. - İstanbul Gazetem
resmin alt tagı

Cumhur İttifakının Adayı kim? Haluk Pehlivan Yazdı..

CUMHUR İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLUR? Cumhur ittifakını oluşturan partileri Akp, sonra Mhp ve sonra da Bbp olarak toplum ve seçmen yeterince biliyor. Şu anki mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN..

Son Güncelleme: Whatsapp

CUMHUR İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLUR?

Cumhur ittifakını oluşturan partileri Akp, sonra Mhp ve sonra da Bbp olarak toplum ve seçmen yeterince biliyor.

Şu anki mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN aynı zamanda Akp nin de Genel Başkanı, ancak hukukçular ve mecliste gurubu bulunan diğer siyasi partiler TBM Meclisince karar alınmadıkça cumhur ittifakının erken veya zamanında yapılacak seçimde yeniden Cumhurbaşkanı adayı olamayacağını söylüyorlar.

Olur mu? Olmaz mı? O kadarını ben bilmem memlekette dünya kadar hukuk sıfatını taşıyan insan var onlar çözümlesin.

Asıl mesele mevcut Cumhurbaşkanı ve Akp Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhurbaşkanı adayı olamazsa buraya kim aday gösterilecek!

Mhp Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ bizim adayımız Recep Tayyip ERDOĞAN’DIR diyerek aday göstermeyeceklerini deklere ettiler.

Bu nedenle Mhp Cumhurbaşkanı adayı göstermeyecek.

Bbp partisinin de aday göstermesine Akp nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN oylar bölüneceği için razı geleceğini sanmam.

Eski yol arkadaşları ve önceki Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL olur mu dersiniz olmaz derim. Neden mi? Abdullah GÜN’ÜN görev süresi bittiğinde Akp Genel Başkanı olmasın diye yapılanlar ortada, bu şartlarda Recep Tayyip ERDOĞAN’IN güveneceğini sanmam.

İstanbul Belediye Başkanlığından beri en yakınındaki isimlerden olan, TMMM Başkanlığı yapan, İzmir ve İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılan Binali YILDIRIM olur mu acaba?

Bence olmaz.

Neden mi?

İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kazanamadı, ayrıca Recep Tayyip ERDOĞAN gibi hitabeti de kuvvetli değil.

Peki; İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU olur mu?

Şahsen ihtimal vermiyorum.

Neden mi?

Bir defa istifa etti, kabul edilmedi. Ayrıca yalan mı doğru mu bilemem fakat sosyal medyada suç örgütü lideri Sedat PEKER’İN yapmış olduğu açıklamalar çok sık gündeme getirileceği için olmaz.

Milli Savunma Bakanı Hulusi SAYIN olur mu? O da fetö terör örgütü tarafından enterne edildiği. Fetö terör örgütünün darbe kalkışmasında gerekli tedbirleri zamanında almadığı iddia edildiği için zor.

Peki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY veya Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim KALIN olabilir mi?

En baştan bugüne Cumhurbaşkanı ve Akp Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN yakınında olmakla birlikte siyasetçiden ziyade bürokrat görünümleriyle bence seçim kazanmaları zor.

Peki; Genel Başkan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ şans bulabilir mi? Bence şansı var diyeceğim fakat hele hele ülkemizde siyasette hiçbir şeyin garantisi yoktur.

Eski yol arkadaşı ve TBMM Başkanlarımdan Bülent ARINÇ olur mu derseniz zaman zaman yapmış olduğu aksi yöndeki çıkışları nedeniyle ona da ihtimal vermem.

Yine TBMM eski başkanlarından İsmail KAHRAMAN olur mu derseniz yapmış olduğu Laiklik karşıtlığı açıklamalarından dolayı karşı taraftan oy alamayacağı için o da olmaz.

Damat Berat ALBAYRAK olur mu?

Kendisinden habersiz istifa ettiği için o da şansını kaybetmiş görünüyor.

Bir de en önemlisi Cumhurbaşkanı adayı olacak kişinin Akp Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN sözünden zerre dışarı çıkmayacak kadar sadakatli olması en çok aranacak özellik olacaktır.

Aksi durumda Cumhurbaşkanı seçilen kişi elindeki sınırsız yetkilerle neler yapmaz!

Peki; Cumhurbaşkanı adayını belirlediklerini var sayalım, Akp Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN adayları lehine seçim propagandalarında konuşmalar yapması toplumda istenilen katkıyı sağlar mı?

Ya, seçmen toplumu adaylarından çok Akp Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN konuşuyor diyerek adaylarını yetersiz görüp ters tepki verirse ne olacak.

Ayrıca; dış borç ve cari açık artışları yanında Merkez Bankasının 128 Milyarlık dövizinin kuru baskılamak için harcanması ve döviz rezervinin halen eksi 40 Milyar dolar civarında olması

Türk lirasının değerinin her gün uluslararası para piyasasında değer kaybetmesi,

Tarım ve hayvancılıkta üreticilerin girdi fiyatlarının artması üzerine yaşadıkları sıkıntılar ve nerdeyse üretimden vaz geçmeleri.

Yolcu, araç, hasta garantili yapılan otoyollar, hava alanları, tüp geçitler, şehir hastaneleri ve köprüler nedeniyle yapılan ve milyarlarca Türk lirasını bulan ödemelerin toplumun genelinde oluşturduğu olumsuz etkiler.

Gelen ve gelmekte olan zamların toplum üzerinde yarattığı ekonomik olumsuzlukları da unutmayalım.

TÜİK’İN enflasyon açıklamalarına artık toplumda itibar edilmemesi, toplum nezdinde enflasyonun TÜİK’İN açıkladığı rakamların en az iki katı yüksek olması

İşçi ve memur maaşlarının günümüzde yaşamı idame ettirmek için yeterli düzeyinde olmaması,

Sayıları kesin olmamakla birlikte 7 – 8 Milyonu bulan Göçmenler nedeniyle yaşanan sıkıntılar.

İşsiz sayısının her geçen gün artması özellikle genç ve üniversite mezunu işsizlerin çokluğu.

Çalışanların çoğunlukla asgari ücrete mahkum olması.

Meydana gelen seller, depremler ve yaşadığımız büyük orman yangınlarında yaşanan olumsuzluklar.

Emeklilikte yaşa takılanlar, polise, sağlıkçıya, öğretmene, imamlara 3600 ek gösterge sözünün verilip yerine getirilmemesi.

Bu şartlarda Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı Adayı kim olur?

Gelelim süprize!

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli bizim adayımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN diyerek Cumhurbaşkanı adaylarını deklere etti ancak, Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhurbaşkanı adayı olmazsa o zaman madem aday değilsin diyerek kendileri aday çıkartırlar mı?

Ne dersiniz!

04.10.2021 Haluk PEHLİVAN

Bizi Paylaşır Mısın?
resmin alt tagı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.