En iyi Belediye Beşiktaş - Ailenizin Gazetesi
banner

En iyi Belediye Beşiktaş

En iyi Belediye Beşiktaş Merhaba değerli okuyucularım. Bugün sizlere 31 Mart 2019 dan bugüne kadar geçen süre zarfında 33 ay geride kalırken, İstanbul ilçe belediyelerinden Beşiktaş Belediyesi’nden bahsedeceğim.  Geçen haftaki..

En iyi Belediye Beşiktaş
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

En iyi Belediye Beşiktaş

Merhaba değerli okuyucularım. Bugün sizlere 31 Mart 2019 dan bugüne kadar geçen süre zarfında 33 ay geride kalırken, İstanbul ilçe belediyelerinden Beşiktaş Belediyesi’nden bahsedeceğim. 

Geçen haftaki köşe yazımda “Çoban İlçe” sözleri ile ünlenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ’i anlattım. Ve artık son dönemi olması gerektiğiyle ilgili videomu “VKİY AİLESİ “ kanalımda yayınladım. Videomuz ilk hafta 1453 izleme ile rekor kırarken, köşe yazım 10 binden fazla okuma ile yine beni zirveye taşıdı. Sizlere teşekkür ederek yazıma başlamak isterim.

İSTANBUL’UN DEĞİL , TÜRKİYE’NİN EN İYİ BELEDİYESİ BEŞİKTAŞ

2019 yılı 31 Mart akşamı açıklanan sonuçlarla Beşiktaş ilçesinin Belediye Başkanı Rıza AKPOLAT oldu. Bende dahil bir çok kişi merak ediyorduk “nasıl bir belediye başkanı olacak?” . Bildiğiniz gibi bir önceki belediye başkanı Murat Hazinedar ile Beşiktaş ilçesi ilginç bir süreç yaşamıştı. Görevden uzaklaştırılan bir belediye başkanı ve ilçenin hizmet için aç olması, yeni gelen belediye başkanı için işi zorlaştıracağı kesindi.

Başkan Rıza Akpolat ; ilk göreve başladığı an itibariyle mahallelerde toplantılar düzenledi ve halkın sesini dinledi. Bu bizler için bir ilk ve çok ilginç gelmişti. Halkın seçtiği başkan halkın arasında. Elbette normal olan bu değil mi? Dediğinizi duyar gibiyim. Peki kaç belediye başkanını mahallenizde sizlerle sohbet ederken derdinizi dinlerken gördünüz diye sorsam ?

ad826x90

Belediyecilik asli görevleri ; Temizlik, asfalt, yol vb. hizmetlerden bahsetmiyorum. Birebir seçmenin ve ilçe sakinlerinin istediklerinden bahsediyorum. Ne isteriz ..! Belediye Başkanımıza dokunmak görmek konuşmak. İşte Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat semt sakinlerine bunu vererek ilk altın puanını topladı.

HERKESE VE HER YERE HİZMET BEŞİKTAŞ

Seçimler bittiğinde tüm başkanlar il veya ilçe başkanları artık herkesin başkanıyız deselerde öncelik seçildikleri partilerde olduğunu biliriz. Fakat Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat tam tersini yaparak herkese hem de 7 den 77 ye herkese hiç bir sınıf, siyasi düşünce, gelir dağılımı ayırmadan hizmet götürdü. Ve tabi ilçelerde “ötekileştiğini” düşünen mahalleler vardır. Bize hizmet gelmiyor..! Derler. Beşiktaş İlçemizde böyle bir mahalle olmadı. Başkan Rıza Akpolat ve Ekibi tüm mahallelere dokunarak bir ilke daha imza attılar .

 

BAŞKAN RIZA AKPOLAT VE EKİBİ

sokak söylemlerinden biri de “Başkan iyi fakat ekibi çalışmıyor” bu en çok duyulanlardan biridir. Beşiktaş Belediyesi bunu da tersine çevirdi ve “Başkan ve Başkan Yardımcılarından, temizlik işçilerine kadar çalışan harika bir ekip” Beşiktaş Belediyesi .

Ekip işi zordur. birbirine koordinasyonlu haber alış verişi tam zamanlamalı ve eş zamanlı başlangıç bitişler. Gerçekten zordur.  Otuz üç ayın sonuna geldiğimizde sokaklarda yapılan tüm hizmetlerde, Kültür ve Sosyal İşlerden Basın Yayın ve Halkla İlişkilere, Zabıta Müdürlüğünden İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne birlikte başlanan tüm projeler eş zamanlı birlikte bitirmeyi başardıkları için en iyi belediye Beşiktaş Belediyesi dedim.

 

BAŞKAN YARDIMCILARI 

Başkan Yardımcısı Ali Rıza YILMAZ, Başkan Yardımcısı Seyfullah BEYSÜLEN, Başkan Yardımcısı D. Ender TOPÇUOĞLU, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Seyhun ŞAHİN, Başkan Yardımcısı Av. Esra Yenidünya özellikle bilgi birikim ve tecrübeleri ile öne çıkan başarılı isimler olarak ilçe sakinlerinin de memnuniyeti kazanmayı başardı.

Pandemi sürecinde ; Sağlık başta olmak üzere, temizlik ve veteriner hizmetleri, sosyal yardım ve park bahçeler tam kadro noksansız hizmet verdi. Maske hijyen malzemeleri ve son olarak elbette aşı çadırları ile halkın yanında olan bir belediye Beşiktaş Belediyesi en iyi belediye oldu.

ÖĞRENCİLERİ UNUTMAYAN BAŞKAN RIZA AKPOLAT VE BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ 

İnanın belki de yapılan otuz üç aylık dönemde hizmetlere bu sayfalar yetmiyecek, elimden geldiği kadar sizlerle paylaşacağım. İlerleyen aylarda yine birlikte olacağız. devamı gelecek ..! 

Başkan Rıza Akpolat Beşiktaş ilçesinde ilkleri yapmaya devam ederken muhteşem bir proje hayata geçti. Öğrenci Ye uygulaması Beşiktaş’ta en çok üniversitenin olduğu ilçelerden biri olan Beşiktaş’ta başladı.

Avrupa Birliği Erasmus+ Projeleri kapsamında fonlanan dezavantajlı ve engelli gençlere yönelik “Art ConnectiON” projesi Başkan Rıza Akpolat döneminde başladı.

Beşiktaş akademi ile yeni dönemler başladı. LGS Tercih günlerinde yine Beşiktaş Belediyesi gençlerimizin yanında doğru seçimler için yer aldı. Beşiktaş kültür ve sanat etkinliklerin merkezi oldu. Beşiktaş Belediyesi “Beşiktaş’ın Gençleri Avrupa’da 9” projesi ile Avrupa Birliği’nden hibe almaya hak kazandı. Gençlerin memnuniyetini gören bir gazeteci olarak diyorum ki İstanbul’un değil Türkiye’nin en iyi belediyesi Beşiktaş Belediyesi’dir.

KARA KIŞ BEŞİKTAŞ’TA ETKİ GÖSTEREMEDİ

Birde en çok şikayet ettiğimiz kış aylarında yol bakım hizmetleridir. Başkan Rıza Akpolat bunu da başardı. Karla mücadele ekipleri, İstanbul’da beklenen kar yağışının başlaması sonrası ilçede teyakkuza geçti. Beşiktaş’ın tüm noktalarına dağılarak vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için gün boyu çalışmalarını sürdürdü.
Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekipleri, gün boyu tuzlama ve kar küreme çalışmaları gerçekleştirdi. 300 kişilik karla mücadele ekibi, yağışın başlaması sonrası 24 adet kepçe, 1 adet greyder, 12 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 14 adet kamyonet elle tuzlama aracı, 2 adet sepetli araç ve 2 adet çekici kurtarıcı araç ile ilçenin dört bir yanında çalışmalarına devam etti. Seçmen doğru karar verdiğini kara kışta bir kez daha kanıtladı.

ve BELTAŞ

Dediğim gibi yazmaya devam etsem sayfalar yetmiyecek son olarak sizlere BELTAŞ’dan bahsetmek isterim. 

Kültür Merkezlerinde gerçekleşen etkinliklerle pandemi sürecinde maske mesafa hijyen kurallarına bağlı kalarak özellikle çocuklar ve gençlerin yanında olmayı başardı. Cafe ve Kütüphane hizmetleri ile yine z kuşağı başta olmak üzere, Üniversiteli gençler ile tabii kendini genç hissedenlerin yanında oldu. Ve benimde çok kullandığım #okuTürkiyem dediğim , Beltaş Eğitim Kültür, Hizmet ve Sosyal Yardım Vakfı, Beşiktaş Belediyesi ve Destek Medya Grubu iş birliğiyle kuruluşunun 29. yılına özel kitap kampanyası #OkumayaDestek başlattı.

 

Ailenizin Gazeteci Varol Kısa diyor ki; Dileriz bu hizmetler devam eder ve tüm ilçe belediye başkanlarına bir pusula olur. Seçmeninizle birlikte olun. Randevuları vermekten çekinmeyin. Telefonlarınıza çıkın halkın sesini dinleyin. Unutmayın sizi onlar seçti.

   NE MUTLU BEŞİKTAŞ VAR ..!

AİLENİZİN GAZETESİ , AİLENİZİN GAZETECİSİ VAROL KISA

 

YOUTUBE KANALIMIZ

Bizi Paylaşır Mısın?
banner

YORUMLAR (1)

  1. 1 Hüseyin ötesi 26 Aralık 2021, 18:16

    Tebrikler Beşiktaş Beleyimize
    Hizmetinden Başarısından Dolayı
    Teşekkür Ediyoruz .

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.