Haluk Pehlivan "Maaş Zamları, Bayram Tatili ve Ölüm" - İstanbul Gazetem
banner

Haluk Pehlivan “Maaş Zamları, Bayram Tatili ve Ölüm”

MAAŞ ZAMLARI, BAYRAM TATİLİ VE ÖLÜM Ülkemizde yaşanan enflasyon neticesinde asgari ücret başta olmak üzere maaşlara zam yapıldı. Fakat tüm çalışanlar yapılan zamların enflasyonun altında kaldığından şikayetçi. İktidar 8 Temmuz..

Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

MAAŞ ZAMLARI, BAYRAM TATİLİ VE ÖLÜM

Ülkemizde yaşanan enflasyon neticesinde asgari ücret başta olmak üzere maaşlara zam yapıldı. Fakat tüm çalışanlar yapılan zamların enflasyonun altında kaldığından şikayetçi.

İktidar 8 Temmuz öğleden sonra başlayıp 12 Temmuz’da biten Kurban Bayramı’nı arada kalan 13 ve 14 Temmuz günlerini de ekleyerek 15 Temmuz Bayramı ile birleştirmesiyle ve de hafta sonu tatillerinin de eklenmesiyle bayram tatili kamu çalışanlarına 9,5 gün oldu.

Ülkede enflasyon bu kadar yüksek, gıda başta olmak üzere genelde fiyatlar her gün arttıkça çalışanlar 9.5 güne çıkan bu tatilde artık dört başı mamur bir tatili yurt içinde mi? Yoksa yurt dışında mı yaparlar?

Bilemem.

Bayram tatilinin 9.5 güne çıkmasından kamuda çalışanlar memnun olmuştur.

Peki; özel sektör çalışanlarının günahı ne?

Bayram tatilinin uzatılmasıyla kamu ve özel sektör çalışanları arasında adaletsizlik yaratılmış olmuyor mu?

Konya Şehir Hastanesinde görevli olup, görev başında olan kardiyolog bir doktorumuz ve sekreteri hain silahlı bir saldırı sonucu hayatlarını kaybetti.

Bir doktor ölmedi, onunla birlikte anası, babası, eşi ve çocukları da manen öldü.

Müslümanım diyerek konuşuyoruz fakat dinen yasak olmasına rağmen insan öldürüyoruz. Anlamak mümkün değil.

Doktorlarımız çalışma şartlarının zorluğu ve diğer başka sorunlarından dolayı, kendileri meslek örgütlerince bu sıkıntılarını defalarca dile getirmelerine rağmen çözüm bulunmadığından şikayetle yurt dışına gidiyorlar.

Doktorlarımıza tüm bunların yanında “Giderlerse gitsinler” denildiği için sorunlarına çözüm bulunmayacağına inanmış olacaklar ki akın akın yurt dışına gitmek için uğraşıyor.

Çok acı bir durum bu memleketin her türlü zorluğuna rağmen yetiştirip doktor yaptığı kişilerin yurt dışına çıkmak için uğraş vermeleri gerçekten çok acı.

Peki; bu durumdan yönetenler de olduğu kadar, toplum olarak bizlerde de hata yok mu?

Toplum olarak her zaman için ihtiyacımız olan ve olacak olan doktorlarımıza toplum olarak bizler yeterince sahip çıkıyor muyuz? En azından gereken saygı ve sevgiyi gösteriyor muyuz?

Tıp bayramlarında twitter da birkaç twit atmakla, facebook da süslü sözlerle paylaşım yapmakla destek olduğumuzu sanıyorsak en başta her birimiz kendimizi kandırmış olmuyor muyuz?

Yıllarca çalışarak deneyim kazanan doktorlara, bırakın hastalığı, kendimizi, anamızı, babamızı, eşimizi, sevdiğimizi, çocuğumuzu en küçük bir rahatsızlıkta onların ellerine bırakmıyor muyuz?

O zaman toplum olarak toplumun katmanları olarak onların haklı davalarında niçin yanlarında olmuyoruz? En azından moral vermiyoruz.

Ne zaman ki toplum olarak, toplumun katmanları olarak her kim olursa olsun, hiçbir ayrım yapmadan haksızlığa uğrayanların yanında oluruz, işte o zaman toplum da hatalar yanlışlıklar düzelmeye başlar.

Sözde değil özde Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutlar, herkesin yaşadığı her günün sağlık ve mutluluk dolu, bayram coşkusu içinde geçmesini dilerim.

07.08.2022

Haluk PEHLİVAN

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.