Kartal İlçesinde Gazeteci Olmak, Burcu Hiçyılmazlar - Ailenizin Gazetesi
banner

Kartal İlçesinde Gazeteci Olmak, Burcu Hiçyılmazlar

İlk yazım “Kartal ve Ben” ile sizlere merhaba dedim Yazımı okumak için lütfen renkli alanı tıklayın.. Burcu Hiçyılmazlar Ben ve Kartal “.     Kartal İlçesinde Gazeteci Olmak, Burcu Hiçyılmazlar Kartal İlçesi..

Kartal İlçesinde Gazeteci Olmak, Burcu Hiçyılmazlar
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

İlk yazım “Kartal ve Ben” ile sizlere merhaba dedim Yazımı okumak için lütfen renkli alanı tıklayın.. Burcu Hiçyılmazlar Ben ve Kartal “.    

Kartal İlçesinde Gazeteci Olmak, Burcu Hiçyılmazlar

Kartal İlçesi inanılmaz güzellikleri olan muhteşem bir yer. Burada gazetecilik yapmak gerçekten diğer ilçelere nazaran çok daha keyifli. Bir o kadar da zor tabii. Fakat ne derler bilirsiniz..! Zafer giden yolda çektiğin çile kutsaldır. Kartal ilçesi aynen böyle bir ilçe işte. Hadi gelin tek tek inceleyelim Kartal İlçemizin temel taşlarını ….

 

Kartal Belediyesi Basın 

Bir yerel gazete öncelikle belediye ile tanışır ve eş zamanlı çalışma yapmaya gayret eder. Biz İstanbul Gazetem ailesi olarak bunun tersini yaparız. Çünkü çok güçlü bir patronumuz vardır. İstanbul Gazetem İmtiyaz Sahibi Varol Kısa, Kartal Belediyesi’ne geldiğimizde “Basın Müdürü Hüseyin Caner beye sadece ayda 500 TL vermeniz yeterli dedi.”  Bunun sebebi “Bir gazeteci kimseye bağlı kalmamalı arkadaşlar, maddi ve manevi olarak biz İstanbul’un en büyük ailesiyiz. Kimseye boyun eğmenize gerek yok. ” demiştir. Ve nitekim haklı çıktı. Hüseyin bey koskoca bir yıl içinde sadece 2 defa 500 TL verdi.

İstanbul Gazetem İmtiyaz Sahibi Varol Kısa, Hüseyin Caner için açıklamalarını yaptı. Benim bu konuya artık dahil olmama gerek yok. Zaten Caner hakkında ortaya atılan iddialar, Sayın Varol Kısa’nın ne kadar haklı olduğu ortaya çıkarttı diye düşünüyorum. . “250 Haber 25 Banner” gibi.. Dediğim gibi beni ilgilendirmez. Benim maaşımız veren İstanbul Gazetem . Bu sebeple karışmıyorum.

 

KARTAL İLÇEMİZDE SİYESİ PARTİLER

Her ne kadar Hüseyin Bey bizi Kartal gazetesi görmese de, bir yıldan fazladır burada yaşayan ve oy verme hakkı olan bir Kartallıyım. Ve çok gururluyum. 

Bir gazeteci tarafsız cesur yazıları ile öne çıkmalı. Gelin görün ki bası iç ve dış güçler engellemek ister. İstanbul Gazetem ailesinde bu yoktur. Bizim güçlü patronumuz 2014 yılından beri tüm siyasi partilere eşit mesafede yayın yapmayı başaran tek gazete olma başarısını gösterdi. Bende Kartal İlçemizi gezerken aynı duygu ve düşüncelerle siyasi parti merkez binalarını ziyaret ettim. Kartal İlçemdeki bir çok Siyasi Parti temsilcileri ilgi ve alakalarını gösterdi. Hepsine sonsuz teşekkür ederken önümüzdeki Genel Seçim ve Yerel Seçimlerde anlık haberleri sizlere sunacağımı bildirmek isterim.

 

KARTAL İLÇEMİZDE MUHTARLARIMIZ 

Bir yerel basın sırası ile Belediye, Siyasi Partiler, Muhtarlar, Dernekler, Basın Mensupları ve Halkla buluşur. Kartal İlçemizde Muhtarlarımız mahallelerimizin mülki amirleri , İstanbul Gazetem gazetesine ve bana çok sevgi dolu yaklaştı. Özellikle Canım Muhtarım Gülcan AYDIN (Cumhuriyet Mahallesi) … Her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bana Kartal’da gazeteci olarak ayakta durmama manevi destek veren güzel insanlara sonsuz teşekkür ederim.

 

KARTAL İLÇEMİZDE DERNEKLER

 Ben dernekleşme ve guruplaşmayı çok severim. Aslında derneklere kayıt olmak çok isterim. Gelin görün ki “İstanbul Gazetem İmtiyaz Sahibi Varol Kısa her zaman yalnız olmaktan taraftır. 

Kartal ilçemizde bir çok dernek var hatta gazeteciler bile birleşip dernek kurmuş. Kartal ilçesi dernekleşme anlamında çok başarılı bir ilçe. Memleket dernekleri, Sivil Toplum Kuruluşları, hareket ve sosyal medya gurupları gibi bir çok alanda karşımıza çıkıyorlar. İstanbul Gazetem olarak elimizden gelen haber desteğini “ÜCRETSİZ” veriyoruz ..

 

KARTAL GAZETELERİ 

bir çok gazete mevcut ilçemizde. Bu sayede çalışmam çok daha kolay oldu. Çünkü yerel basının önemini bilen bir ilçede çalışmanız, hiç veya bir kaç tane yerel basın olan ilçede çalışmanızdan daha kolay. Şimdi siz diyeceksiniz ki nasıl yani? Hemen anlatayım.

Yerel Basın ulusal basın kadar tanınmış bilinmiş bir sistem değildir. İlçelerde sizden önce “Yerel Basın” yoksa, siz bu oluşumu anlatmak ve ilçeye adapte etmek için çok uğraşırsınız. Fakat o ilçede sizden önce basın ekipleri varsa, kendinizi tanıtmak çok kolay ve hızlı olur. İşte bu yüzden 1. Bölgede pilot ilçe olarak Kartal ‘dan başladık. Şu anda 1. Bölgede tamamen tüm ilçelere hizmet veriyoruz. Bu da yine İmtiyaz Sahibimiz Varol Kısa’nın engin dehası sayesinde oldu.  İstanbul’da tüm ilçelerde yayın yapan tek gazete olmak kolay olmasa gerek.

Ben geldiğimde bir çok basın mensubu “Neden Kartal’a geldiniz?” dediğinde..! Zamanı geldiğinde açıklarım dedim. Evet diğer ilçelerde basın mensubu sayısı hem az, hem de zor ilçelerdi. Fakat Kartal’dan yayılan İstanbul Gazetem geçen ay 14/14 yaptı ve tüm ilçelerden haber yayınlamayı başardı. Tüm meslektaşlarıma sevgilerim ve saygılarımla bana verdikleri destek için ayrıca teşekkür ederim. İyi ki varlar.

 

 

KARTALLI OLMAK AYRICALIKTIR

Kartal ilçesi 500 binden fazla nüfusu ile 20 mahallesi ve 50.000 metrekarelik yüz ölçümü ile adeta bir şehir. Gezip gördüğünüzde sizleri karşılayan sıcak ve samimi sakinlerini göreceksiniz.  Geçmiş ile geleceğin karışımı muhteşem bir ilçe, siz değerli okuyucularımız bir çay içmeye bekleriz.  Kartallı olmak benim için bir ayrıcalık. Diğer çalıştığım ilçelere nazaran çok daha fazla kendini geliştirmiş ve oluşuma açık bir semt. Dilerim uzun yıllar burada sizlere Gazeteci olarak haberleri sunarım.

 

Tüm okuyucularımıza sonsuz sevgi ve saygılarımla güzel bir yıl dilerim. / Burcu Hiçyılmazlar – KARTALLI

 

 

 

 

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.