Genel

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş “Yapılanı kabul etmek mümkün değil”

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı Kınama Duyurusu Lozan Zaferi tüm ülkede coşkuyla kutlanırken, Sarıyer’de protokol krizi doğdu. Kongresini gerçekleştiren resmi olarak varlığını kabul ettiren Memleket Partisi Sarıyer İlçe başkanlığı davet..

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş “Yapılanı kabul etmek mümkün değil”

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı Kınama Duyurusu

Lozan Zaferi tüm ülkede coşkuyla kutlanırken, Sarıyer’de protokol krizi doğdu. Kongresini gerçekleştiren resmi olarak varlığını kabul ettiren Memleket Partisi Sarıyer İlçe başkanlığı davet edilmedi.

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altuntaş “Yapılanı kabul etmek veya bir mantıklı açıklama beklemek mümkün değil ” diyerek kınama mesajı yayınladı ….

DOĞAN ALTUNTAŞ ;

24 Temmuz 1923’te imzalanan Türkiye’nin tapusu Lozan Barış Antlaşması’nın 98. yıldönümü Sarıyer Merkez’de kutlandı. ADD Sarıyer’in öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe siyasi partilerden CHP’nin, İYİ Parti’nin ve MHP’nin davet edildiği; ancak Memleket Partisi’nin davet edilmediği öğrenildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu’na sert tepki gösterdi.

Altıntaş; Dün Lozan barış antlaşmasının 98. kutlama yılında Atatürk’ün kurduğu parti de Atatürk adını ağzına almaktan imtina eden il başkanına, son 20 yıldır Mustafa Kemal Atatürk ün maddi ve manevi değerlerine ilke ve devrimlerine yapılan saldırılara karşı hukuki bir işlem yapmaktan kaçınanlara ses çıkarmayanlara, Atatürk ilke ve devrimlerine siyasi yaşamları boyunca düşmanlıkları tescillenmiş devşirme siyasetçilere onun kurduğu partide Koltuk ve Ünvan verenlere tepki göstermeyenlere ses çıkarmazken, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yol haritası olan olarak belirleyip siyaset arenasında yer alan Memleket Partisi’nin Törene davet edilmemesi Atatürk’e yapılan saygısızlıktır.

Bu tavır Atatürk adını taşıyan bir dernek başkanına yakışan bir davranış değildir. Atatürk kimsenin veya bir derneğin tapusunda değildir. Halkın bağrında yaşıyan eşi ve benzeri olmayan ulusal bir liderdir.

Hiç merak etmeyin! Gerçek yurtsever, Atatürkçüler cesur yürek Muharrem İnce’nin liderliğinde Memleket Partisi Sarıyer olarak, bu anlayışa karşı siyaset sahnesinde dimdik duracak, en önde yerini alacaktır.

Doğan Altıntaş

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı

Bizi Paylaşır Mısın?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL