Salim Güler ile Ocak ayı gündem olayları - İstanbul Gazetem
resmin alt tagı

Salim Güler ile Ocak ayı gündem olayları

Sevgili dostlar yeniden hepinize esenlikler dileyerek başlamak istiyorum. Malumunuz gündemimiz çok yoğun.   Bu yüzden hemen başlayalım derim. Her gün onlarca olay çıkıyor karşımıza, içlerinden bazılarını biraz irdeleyeceğiz, dilimizin döndüğü,..

Salim Güler ile Ocak ayı gündem olayları
Son Güncelleme: Whatsapp

Sevgili dostlar yeniden hepinize esenlikler dileyerek başlamak istiyorum. Malumunuz gündemimiz çok yoğun.

 

Bu yüzden hemen başlayalım derim. Her gün onlarca olay çıkıyor karşımıza, içlerinden bazılarını biraz irdeleyeceğiz, dilimizin döndüğü, kalemimizin yettiğince. Ortalık gene çok karışık.

Sezen Aksu’ya hakaretler, Sedef Kabaş’ın tutuklanması, Türk Sinemasının unutulmaz ismi Fatma Girik’in aramızdan ayrılması, huzur içinde yatsın, ülkemizin gördüğü sayılı kaliteli kişiliğinden ödün vermeyen nadir sanatçılardandı. Bildiğiniz üzere artık bir korku iklimi hakim ve devamlılığını sağlamak için de ellerinden geleni yapıyorlar. Konumuz Sedef Kabaş elbette, ne dedi Sedef hanım bir yayında, bir atasözünü paylaştı ‘’öküz saraya girmekle kral olmaz, ancak saray ahır olur’’ peki bizim toplumuzda ilk defa mı atasözü kullanılıyor da, hemen gözaltı ve tutuklama kararı çıkıyor, neymiş efenim Cumhurbaşkanı’na hakaret etmiş, adı geçmiyor, sanı geçmiyor, neden üstüne alınıyorlar. Var ki bir yaraları alınıyorlar. İnsan en iyi kendisini tanır.

Bir de minik serçe vakası var, neymiş şarkı sözlerinde Adem ile Havva’ya hakaret etmiş. Ya hu üç dört yıl önce yazılmış söylenmiş bugüne kadar aklınız neredeydi? Aslında akılları yerindeydi ama o zaman gündemi değiştirmeye gerek yoktu. Ha bir de o zamanlar minik serçe referandumda evet diyenlerdendi. Yani dokunulmazlığı vardı. Peki bugün değişen bir şey var mı? Sezen Aksu’ ya dava açıldı mı? Tutuklandı mı? Hayır, neden? Gayet aşık o Cumhurbaşkanı’ndan değil Adem İle Havva’dan bahsediyor. Tabi burada hiçbir hakaretin haklı veya yerinde olduğunu söylemiyoruz. Elbette öncelikle duymak istemediğimiz sözleri başkalarına kullanmak doğru değil. Biraz empati lütfen. Tabi empati derken, herkesi davet ediyoruz, en baştan sona kadar.

Bir de ne oldu çok saçma burası, 15 Şehitleri Platformu Sezen Aksu hakkında adliyede suç duyurusunda bulundular. Oldukça normal yasal bir davranış değil mi? Arkadaşlar toplanmış gitmişler, rahatsız oldukları bir konu hakkında şikayette bulunmuş, dilekçelerini vermişler Türk Adaletine, Türk Yargısına başvurmuşlar. Peki sonra adliye çıkışında ne demişler. Lütfen dikkat; BEYİNLERİNE SIKARIZ, DİLLERİNİ KESERİZ’’ siz kimsiniz kimlerin beynine sıkıp, dillerini kesiyor sunuz, burası vahşi batımı? Ne oldu sizin adalete ve yargıya olan güveniniz, ya o yanınızdaki avukatlar sizi uyarmadı mı? Demediler mi size siz ne yapıyorsunuz saçmalamayın diye. Ya da bir tanesi sizin

avukatlığınızı yapmayı bıraktı mı? Siz bu özgüveni nereden buluyorsunuz, kimlere güveniyorsunuz, açık tehdit var, kin ve nefret var, insanları galeyana getirmek var, peki savcılar bu arkadaşlar hakkında neden işlem yapmıyor? Neden mi? Hepsi biat etmiş, yemin etmiş, inandıkları kişilere sonsuz inanmışlar. O kadar ki her yanlışa, her hataya, her yalana, her talana, her hakarete, sonsuz olarak destek oluyorlar. Sonra da işler değişip ters gidince en tepedeki yav bizi kandırdılar dediğinde ona da inanıyorlar ve bizde kandırıldık diyorlar. Ne güzel hiç sorumluluk yok. Hiç hata yapmamış gibi yollarına devam ediyorlar. ‘’Sütten çıkmış ak kaşık’’ der bir atasözümüz. Ne de güzel özetler günümüz siyasilerinin büyük bölümünü. Birkaç atasözü daha paylaşalım isteyen üstüne alınsın, isteyen ders alsın;

‘’sütte leke var bende yok’’

‘’ eşeğe altın semer vursan eşek gene eşek’’

‘’tencere dibin kara, senin ki benden kara’’

Ve bu sohbetimizi de bu şekilde bitirelim, kalın sağlıcakla. Yolu ATATÜRK’ün yolu olan bütün herkese sonsuz saygı ve sevgiler

Bizi Paylaşır Mısın?
resmin alt tagı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.