TEK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakurt röportajı - İstanbul'un Gazetesi

TEK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakurt röportajı

Türkiye Teknoloji Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakurt röportajımız.

TEK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakurt röportajı
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Türkiye Teknoloji Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakurt röportajımız.

 

ALİ KARAKURT VE TEK PARTİ

 

Doğduğu büyüdüğü yeri anlatırken gözleri dolan Karakurt röportajımıza şu sözlerle başladı. “Kartalda doğdum tüm eğitim hayatımı Kartal’da bitirdim. Kartal benim memleketim, sevdam yuvam. Siyaset hayatıma  Anavatan Partisi Kartal’ da gençlik kolları başkanlığı ve İstanbul’da aktif görevler yaptım. Şimdi  TEK Parti’ de Siyasi İşler Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyorum.” dedi.

Parti bilgisi verirken ” TEK Parti  Rahmetli Eski Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’ ın Genel Başkanlığını  yaptığı Türkiye Teknoloji  Kalkınma Partisi dir.  Türkiye genelinde seçime girmeye hakkı kazanan, doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinde tüm teşkilatları tamamlayan  ve bu teşkilatların üzerinde ciddi çalışmalar yürüten partidir.” diyen Karakurt röportajımızın devamında şu sözleri söyledi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAN OY ALABİLECEK TEK PARTİYİZ!

Önümüzdeki 2023 seçimlerde hiç kimsenin dillendiremediği bir gerçek var. Türkiye’ de ki 6li masa millet ittifakı yada cumhur ittifakı hiç birinin HDP’den  oy alma durumu yok.  HDP’ den yani Doğu ve güneydoğu ‘dan tek oy alabilecek tek partiyiz. Partimizin önemi Türkiye’ de gruplaşmış iki ittifak var biz bu aranın tam ortasındayız.  Bizim özelliğimiz Türkiye’ deki her kesimden oy alabilmemiz.  Doğudan batıya, kuzeyden güneye, her kesimden oy alabilmemiz.  Bizi TEK Parti yapıyor.

HER BÖLGEDEN OY ALABİLECEK TEK PARTİYİZ!

Partimiz 2023 Genel seçimlerinde seçime girmeye hak kazanan bir partidir. Bunu önemle belirtmek isterim.  Bizim artımız,  Türkiye’deki tüm partilere baktığınız zaman her kesimden her bölgeden oy alamazlar.  Sosyal demokrat bir partinin muhafazakar bir bölgeden oy alması,  muhafazakar bir partinin ise sosyal demokrat bir bölgeden oy alması çok zor. Bizim artımız olarak bastırarak söylerim ki ; HDP’nin oy bölgeleri dahil her bölgeden oy alabilecek TEK Partiyiz.

Birde Türkiye’nin şu anki siyasi çıkmazı, kargaşalığın en önemlisi barışık bir toplumda katkı sağlana bilmesinin en güzel yolu her kesimde oy alabilmek.  Bunun yolu maalesef siyasi partilerin yanlış tutumları ve yanlış çalışmalarından dolayı özetle “Doğu ve güneydoğu tek partinin kökü olan Anavatan Partisi’nin kurucusu rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın oylarının önemli bir kısmı HDP ve Ak Partiye gitmiş olması ve biz o mirasın sahibi olan Anavatan Partisi’nin devamıyız, şimdi mirasımıza sahip çıkıyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu bu siyasi kutuplaşmadan yine Özal misyonu ile kurtulacağımızı halkımız anlamış durumda.”.

 

HALKIMIZDAN GÜVEN DESTEK İSTİYORUZ!

Türkiye’ de her şey yapıldı. Fakat insana yatırım yapılmadı. Bizim hedefimiz insana yatırım yapılmaktır. Halkımızın bize güveni tam. biz bu güveni sandıkta görmek istiyoruz. birlikte çok daha refah bir şekilde yaşanabilinen bir Türkiye için oylar TEK Parti diyorum. İstanbul Gazetem gazetesi ailesine ve sizlere teşekkür ederken, Tüm Milletimizin yeni yılını kutlar, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bol bereketli bir 2023 yılı dilerim. Mutlu yıllar.

Röportaj sonrası samimi bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Karakurt, gelecek günlerde TEK Parti’nin gündemi belirleyen bir parti olacağını anlattı.

İSTANBUL GAZETEM GENEL HABERLER

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.