Yeşildağ , CHP Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisidir - İstanbul Gazetem
resmin alt tagı

Yeşildağ , CHP Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisidir

CHP Kagithane İlçe Başkanı Cihan İlim Yeşildağ, CHP’nin 98. Kuruluş yılında efsane bir konuşma gerçekleştirdi. Yeşildağ: “Kurtuluşun ve kuruluşun, dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin partisi, halkın partisi CHP..

Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Kagithane İlçe Başkanı Cihan İlim Yeşildağ, CHP’nin 98. Kuruluş yılında efsane bir konuşma gerçekleştirdi.

Yeşildağ:

“Kurtuluşun ve kuruluşun, dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin partisi, halkın partisi CHP 98 yaşında.” Hepimize kutlu olsun…

98 yıl önce, kan ve ateş cehenneminin ortasından bağımsızlık aşkı ve heyecanıyla çıkan aziz milletimizin yaşadığı o heyecan hala yüreğimizde yaşıyor.
O ateşin simgesi olan Cumhuriyet Halk Partisi, kurucu ilkelerine sadık olarak, Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan ettiği değerlerle, aydınlık, çağdaş bir Türkiye mücadelesine devam etmektedir.

Ulu Önder’in bizlere emanet ettiği partimiz CHP, Anadolu Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, Halk Fırkası daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin kurtuluşunu, kuruluşunu gerçekleştirdi ve devrimleri yaşama geçirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden günümüze kadar Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve adaletin yılmaz bekçisi olmuştur. Parlamenter demokrasi, çok partili hayat, kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokrasimizin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir. Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının, temel hak ve özgürlüklerin bu ülkedeki tek teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten aldığı gücü ve birikimi yarınlara değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla taşıyacak, tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da haklının ve halkının yanında olmaya devam edecektir.

Bu inançla, CHP’nin her üyesi, dün olduğu gibi bugünde, Cumhuriyet ideali ve değerleri için çalışmaktadır. Biz herkesin özgür, mutlu ve refah içerisinde yaşadığı bir Türkiye kurulması hedefine de hep birlikte mutlaka ulaşacağız.
Önümüzdeki süreçte, yerelde yakalamış olduğumuz başarıyı genelde de yakalayarak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını mutlaka kuracağız. Bu ülkede kimsenin dışlanmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği, herkesin birinci sınıf vatandaş olarak yaşadığı, demokrasinin kurallarının tamamen işlediği bir sistemin kurulmasını sağlamak için mücadelemize devam edeceğiz. Hak, hukuk, adalet noktasında önemli adımlar attığımız ve hukukun üstünlüğünü sağladığımız, herkesin mutlu, huzurlu yaşadığı, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülkeyi hep birlikte kuracağız. Laiklik ilkesine sonuna kadar sahip çıkacağız…

Bu düşüncelerle kuruluş yıl dönümümüzün tekrar kutlu olmasını diliyor; demokrasiye, hak, hukuk, adaletin gelişmesi gerektiğine, hukukun üstünlüğüne inanan ve insan haklarından yana olan, bu ülkenin bütün güzel insanlarını altı okun çatısı altında birlikte yürümeye, bu çatı altında birleşmeye, kucaklaşmaya ve siyaset yapmaya davet ediyorum.

Saygılarımla

Bizi Paylaşır Mısın?
resmin alt tagı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.