2 Nisan Dünya ''OTİZM'' farkındalık günü Kartal 'da otizm farkındalık programı - Ailenizin Gazetesi
banner

2 Nisan Dünya ”OTİZM” farkındalık günü Kartal ‘da otizm farkındalık programı

2 Nisan Dünya ”OTİZM” farkındalık günü dolayısıyla Kartal İstMarina ve yenidünya dünyalar Özel eğitim kurumları ortaklaşa otizm farkındalık programı için otizmli ailelere destek verdi. Otizm, ve bazı sinir sistemini sorunlarından kaynaklandığı düşünülen..

2 Nisan Dünya ”OTİZM” farkındalık günü Kartal ‘da otizm farkındalık programı
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

2 Nisan Dünya ”OTİZM” farkındalık günü dolayısıyla Kartal İstMarina ve yenidünya dünyalar

Özel eğitim kurumları ortaklaşa otizm farkındalık programı için otizmli ailelere destek verdi.

Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Otizm, ve bazı sinir sistemini sorunlarından kaynaklandığı düşünülen otizm spektrum bozukluğunun düşünme hemde dil ile başkalarıyla ilişki kurma becerisinde problemler yaşatan karmaşık bir nörogelişimsel durum fakat bu tam anlamıyla bir hastalıktan öte bir farklılıktır.
Otizm ağırlıklı olarak belirtileri Yaşamının ilk 3 yılında görülen, otizmde özellikle aileler tarafından zamanında fark edilip ne kadar erken tanı ve tedaviye başlanırsa o kadar olumlu sonuçlar alınacağı önemli bir gerçek.
Otizm spektrum bozukluğu riski taşıyan ve gösteren bireylerin gelişimlerini desteklemek için daha yoğun ve daha nitelikli özel eğitim programlarına ihtiyaç vardır. Otizmli bireylerimizin ihtiyaçlarını iyi analiz edip bu hassasiyetle ve titiz çalışmalar yapılmalı.
Otizm spektrum bozukluğuna da yapılacak çalışmaların toplumumuzda, gerekli farkındalığı yaratması açısından da, önemli bir sebebe vesile olabilir. Çocuklarımıza yetişkinlere ve ailelerine bu konuda daha dikkatli ve daha duyarlı olunabilmesi için de, bugün 2 Nisan otizmliler haftasında Kartal İstMarina AVM, ve Yeni Dünya Özel Eğitim kurumlarının işbirliği ile, otizmli aileleri bir araya getirdi.
İstMarina AVM  otizmli çocuklu ailelerin AVM içinde pankartlar ile gezinerek halkın içinde bir farkındalık yarattı. daha sonra Otizimli çocuklara ve ailelerine yemek ikramında bulunan İstMarina yönetimi ve yönetim adına Çocuklar ve aileleri ile yakinen ilgilenen Dilara Güven Hanımefendiye, Böyle sosyal bir projeye  hassasiyet gösteren ve öncülük eden İstMarina AVM  yönetimine ve Yeni Dünya Özel Eğitim kurumlarının hassasiyetine, kamuoyu adına teşekkür ediyoruz.
Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.