Adalar’da Uğur Mumcu Anması - İstanbul'un Gazetesi

Adalar’da Uğur Mumcu Anması

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Uğur Mumcu’yu anlatırken, adalet ve demokrasi mücadelesi vermiş ve bu uğurda bedeller ödemiş tüm kayıpları bir bir andı.

Adalar’da Uğur Mumcu Anması
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Adalar’da Uğur Mumcu Anması

 

 

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Uğur Mumcu’yu anlatırken, adalet ve demokrasi mücadelesi vermiş ve bu uğurda bedeller ödemiş tüm kayıpları bir bir andı.

 

Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, ölümünün 30’uncu yıl dönümünde Adalarda bir kez daha saygı ve özlemle anıldı. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, CHP Adalar İlçe Başkanlığı tarafından Büyükada Yüksek Kahve’de düzenlenen söyleşiye katıldı. Ocak ayının bütün kayıplarını anan Başkan Gül, 19 Ocak’ta gerçekleştirilen Hrant Dink anmasını hatırlatırken, “Hrant’ın oğlu Arant ve Uğur Mumcu’nun kızı Özge orada yan yana, kol kolaydı” dedi.

Başkan Gül, dünün karanlığını ve bugünü şu sözlerle anlattı: ” 90’lı yıllar karanlık yıllardı; gazeteciler, aydınlar katledilirdi. Bugün gazeteciler sokak ortasında öldürülmüyor olabilir ama hapislerde çürütülüyor, çürütülmek isteniyor. Ve Uğur Mumcu bugün yaşasaydı hapiste olurdu. Uğur Mumcu, yalnızca bir gazeteci değildi, Türkiye’nin aydınlık yarınları için mücadele eden bir dava insanıydı.”

 

“MAYIS AYI GÜZELDİR…”

 

Ülkemizin içinde bulunduğu zor duruma da dikkat çeken Başkan Erdem Gül, “Bu halk çok acı çekti. Ama umutsuz olmayalım. Mayıs ayı güzeldir, umutludur… Bu korku iklimini Mayıs’ta dağıtacağız.” diye konuştu.

Etkinliğe ev sahipliği yapan CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat da, Uğur Mumcu’yu, Gaffar Okkan’ı, Metin Göktepe’yi, Hrant Dink’i bir bir anarken, cinayet davalarının üstünün bilinçli bir şekilde kapatıldığını, karanlık güçlerin bulunmak istenmediğinin altını çizerken, “Faili meçhul değil, faili belli olan bu katliamlar elbet bir gün aydınlatılacaktır” dedi.

Program, Adalar Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi Orhan Yazar’ın Uğur Mumcu için verdiği dinleti ile son buldu.

 

ADALAR 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.