BELEDİYELER Genel

AK PARTİ GENEL BAŞKANI ERDOĞAN, BU MÜSRİFLİK İÇİN GÖKSU’YA NE DİYECEK?

ESENLER ÇİĞ KÖFTE DAĞITIMINDA 5 ton çiğ köfte, 15 ton nar ve 1 ton badem verildi..! ESENLER Belediyesinin inanılmaz harcaması ..! İstanbul Gazetem olarak belediyelerdeki yolsuzluk ve usulsüzlüklerin takipçisi olacağımızı..

AK PARTİ GENEL BAŞKANI ERDOĞAN, BU MÜSRİFLİK İÇİN GÖKSU’YA NE DİYECEK?

ESENLER ÇİĞ KÖFTE DAĞITIMINDA 5 ton çiğ köfte, 15 ton nar ve 1 ton badem verildi..!

ESENLER Belediyesinin inanılmaz harcaması ..!

İstanbul Gazetem olarak belediyelerdeki yolsuzluk ve usulsüzlüklerin takipçisi olacağımızı daha önce birçok defa dile getirmiştik. Muhalif, yandaş demeden yolsuzluk, usulsüzlük, müsriflik gördüğümüz yerlerde bunları ifşa etmeye çekinmemiştik.

Bu haberimizde Esenler Belediyesi ve Başkan Tevfik Göksu’nun düzenlediği çiğ köfte festivalinden bahsedeceğiz: Yıllardır Sarıyer ve Fatih Belediyelerinde Balık Festivalleri yaşadık. Bunlar normaldir ..! Çünkü ilçe geçimini ve sembol haline gelmiş Balıkçılık anlatılmak istenir.

ESENLER ÇİĞ KÖFTE MERKEZİMİ

Sarıyer ve Fatih Belediyeleri sahil şeridinde ve ekmeğini Balıkçılıkla sağlayan vatandaşlarına destek olmak için “Balık Festivali” düzenliyor. Bu gerçekten en doğal ve yapılması gerekken bir hizmet. Sizin yanındayız. Demenin en güzel yanı .

Peki gelelim çiğ köfte tarihçesine ;

Çiğ köfte; bulgur, isot kıyılmış et, salça, soğan, maydanoz ve çeşitli baharatların yoğurulup karıştırılması ile hazırlanan, ısıl işlem görmeden (pişirilmeden) tüketilen, güneydoğu mutfağının dünyaya armağanı olan bir yiyecektir.
Adıyaman’nın dışında başta Şanlıurfa’da, Adana,Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Mardin gibi illerde de çiğ köfteler yapılır. Hatta Şanlıurfa’da ‘yımırtalı küfte’ adını verdikleri çiğ köfte çeşidini de yaparlar. Genellikle ince ve uzun (sıkma) köfte parçaları şeklinde ve marul yaprağı ile servis edilir. Şanlıurfa’da açık ekmek bazı yörelerde de lavaş ekmeği ile tüketilir.
Çiğ köfte Şanlıurfa’nın mı, Adıyaman’ın mı yıllardır tartışılır. Güneydoğu coğrafyasının olduğu kesin. İsotsuz çiğ köfte olmayacağına göre, isotun anavatanı Urfa olduğuna göre, başka söze gerek yok!
Kırmızı renkte gösterdiğim illerden İstanbul gören var mı? Esenler ilçesi çiğ köfte imalatında Türkiye bütçesine destek verir var mı? 

Diyeceksiniz ki halkın yüzdelik kısmı Adıyaman ve Şanlıurfalı dır..! Değil son araştırmalar Esenlerde Malatya ilimizden göçün daha fazla olduğunu söylüyor.

ŞİMDİ SORUYORUZ..!

Başka zaman olsa bu belki göze batmazdı fakat daha Haziran ayında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin “tasarruf tedbirleri” genelgesi yayımladı.

SORU 1 : Bu tedbirler sadece CHP’li Belediyeler için mi?

SORU 2 : 5 ton çiğ köfte, 15 ton nar ve 1 ton badem Esenler esnafından mı alındı?

SORU3 : Esenler’de beş yıldır yapılan bu müsrifliğin gerçek sebebi nedir?

SORU 4 : Belediye Başkanı Adıyaman ilimizden olması hemşericilik adı altında yapılan uygulama nedir?

VE 5 CEVAP HAKKI HER ZAMAN VARDIR. İSTANBUL GAZETEM OFİSLERİ TARAFSIZ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEKTİR. 

İstanbul Gazetem / Esenler – Ailenizin Gazetecisi Varol KISA 

İZA HABER PAYLAŞIMI

Bizi Paylaşır Mısın?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL