Bahçelievler Belediyesi Dünya Göçebe Oyunlarına Katıldı - Ailenizin Gazetesi
banner

Bahçelievler Belediyesi Dünya Göçebe Oyunlarına Katıldı

Bahçelievler Belediyesi, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Dünya Göçebe Oyunları programına katıldı. Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından Bursa’nın İznik Gölü kıyısında düzenlenen programın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Bahçelievler Belediyesi Dünya Göçebe Oyunlarına Katıldı
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Bahçelievler Belediyesi Dünya Göçebe Oyunlarına Katıldı

Bahçelievler Belediyesi, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Dünya Göçebe Oyunları programına katıldı. Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından Bursa’nın İznik Gölü kıyısında düzenlenen programın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. 2 Ekime kadar devam edecek olan programda Bahçelievler Belediyesi’nin standı büyük ilgi gördü.

Dünya Göçebe Oyunları programına katılan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Bahçelievler olarak 102 ülkeden 3 binden fazla sporcunun katıldığı 4. Dünya Göçebe Oyunları’na katılmak için İznik’teyiz. İstanbul’dan katılan tek belediye olduk. Burada muhteşem bir atmosfer var, adeta her köşe tarih ve kültür kokuyor. Biz de kurduğumuz standımız ile tarihi değerlerimizi, kültürümüzün taşıdığı izleri ziyaretçilerimize aktarıyoruz. Sloganımızda olduğu gibi biz Gelenekten Geleceğe Bir’iz” dedi.

 

29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Dünya Göçebe Oyunları’na yerli ve yabancı çok sayıda kişi katıldı. Özellikle Türk devletlerinden çok sayıda sporcu ve izleyici, geleneksel kıyafetleriyle müsabakaları izledi. Programın ilk gününde atlı okçuluk yarışması düzenlendi. Programda ayrıca Türk Hava Kuvvetleri ulusal akrotim gösteri ekibi Türk Yıldızları da uçuş gösterisi gerçekleştirdi.

İSTANBUL GAZETEM BAHÇELİEVLER

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.