Beşiktaş Muhtarlar Dernek Başkanı Öztürk "Bilen de bilmeyen de konuşuyor" - Ailenizin Gazetesi
banner

Beşiktaş Muhtarlar Dernek Başkanı Öztürk “Bilen de bilmeyen de konuşuyor”

FOX TV’de yayınlanan “Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi” programında yabancılardan 10’dan fazla kişinin aynı adreste çıktığını belirterek muhtarlar sorumlu tutulması üzerine Beşiktaş Muhtarlar Derneği başkanı Dilber Bayraktar Öztürk bir basın açıklaması yaptı. 

Beşiktaş Muhtarlar Dernek Başkanı Öztürk “Bilen de bilmeyen de konuşuyor”
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

“FOX TV’de yayınlanan “Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi” programında yabancılardan 10’dan fazla kişinin aynı adreste çıktığını belirterek muhtarlar sorumlu tutulması üzerine Beşiktaş Muhtarlar Derneği Başkanı Dilber Bayraktar Öztürk bir basın açıklaması yaptı.

BİLEN DE BİLMEYEN DE KONUŞUYOR. BEN BU TÜR AÇIKLAMALAR GÜLÜYORUM!

Öztürk ” Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olanlar konuşuyor. Fox Tv de yayınlanan bir programda muhtarları göreve davet eden gazeteciyim diyenlere, söylemlere destek verenlere ve yapımcı kişilere söylemek istediğim bir iki uyarı olacaktır. 5490 Sayılı kanunu okusunlar. Sonra muhtarları göreve davet etsinler. 5490 sayılı kanun der ki ; Muhtarların kayıt yapma yetkisi ellerinden alınıp Nüfus Müdürlüklerine devredilmiştir. Ne zaman demiş ? 20 Nisan 2009 da. Bu program ne zaman yapılıyor 2022 de. Gazeteciler başımızın tacı, özgür basın canımız, fakat desteksiz ve kanunsuz ben konuşurum diyenlere biz gazeteci gözüyle bakmayız. Muhtarlar mahallenin mülki amirleri olarak tüm yetkilerini bilir ve kullanırlar. MERNİS nedir araştırsınlar. MERNİS  Merkezi Nufüs İdaresi Sistemi dir. Muhtarların kayıt etme yetkisi yoktur. Yabancı uyruklu vatandaşları göç idaresi kayıt yapar. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarımızı Nufüs Müdürlükleri kayıt yapma yetkisine sahiptir. ” işte bu söylemlere sadece gülüyorum. Fakat TV da milyonlara seslenenlerin daha bilgili ve bilinçli olmasını talep ediyorum.” dedi.

 

  İSTANBUL GAZETEM / GÜNDEM HABERLERİ  

 

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.