CHP KAĞITHANE KADINKOLLARI "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" ETKİNLİĞİ - Ailenizin Gazetesi
banner

CHP KAĞITHANE KADINKOLLARI “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” ETKİNLİĞİ

CHP KAĞITHANE KADINKOLLARI “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” ETKİNLİĞİ CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı ve CHP Kağıthane Kadınkolları ortak etkinliği ile ” 8 Mart Dünya Kadınlar günü” yaşatıldı. Kağıthane Merkez Mahallesinde..

CHP KAĞITHANE KADINKOLLARI “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” ETKİNLİĞİ
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

CHP KAĞITHANE KADINKOLLARI “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” ETKİNLİĞİ

CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı ve CHP Kağıthane Kadınkolları ortak etkinliği ile ” 8 Mart Dünya Kadınlar günü” yaşatıldı.

Kağıthane Merkez Mahallesinde işletmeciliğini kadınların yaptığı cafe de toplanan CHP Kadınkolları üyeleri kahvaltı etkinliği ile bir araya geldi.

CHP Kağıthane İlçe Başkanı Cihan İlim Yeşildağ ve CHP Kağıthane Kadınkolları Başkanı Saadet Tiryaki ; günün önemini anlatan kısa birer konuşma yaptığı etkinliğe katılım yoğun oldu. CHP 25. Dönem İstanbul Milletvekili Adayı Hülya Gür Güntaş ‘ta katılım sağladı.

8 Mart kadınların sosyal ve ekonomik haklarına sahip çıktığı dünyaca bilinen ve eş zamanlı etkinliklerin yapıldığı bir gündür. Türkiye’de Kadının yerini belirleyici en baskın maddeleri her zaman olduğu gibi “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK”  sağlamıştır.  5 Aralık 1934 yılında Dünya’da ki bir çok ülkeden daha önce Türkiye’de Türk kadını seçme ve seçilme hakkını aldı. Medeni kanunlarla tek eşli sisteme geçildi. Her siyasi partinin ve Derneklerin ilk maddelerinde kadın ve kadın haklarını korumaları gerektiği belirtildi. Ve hiç bir kadın yasaların dışında bırakılmayacak. Maddelerinin yine sahibi Ulu Önder Gazi Mustafa kemal Atatürk’tür.

CHP KAĞIRHANE İLÇE BAŞKANLIĞI VE KADINKOLLARININ BU GÜNE DAİR YAPTIĞI ETKİNLİK FOTOĞRAFLARIN ÇEKİMİ İLE SON A ERDİ .

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.