EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE "KADIN SIĞINMA EVİ KAPATTI" - Ailenizin Gazetesi
banner

EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE “KADIN SIĞINMA EVİ KAPATTI”

EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE “KADIN SIĞINMA EVİ KAPATTI” İstanbul Gazetem Eyüpsultan : Kadın Sığınma Evi Eyüpsultan Meclisine önerge olarak geldi. Fakat yeni bir Kadın Sığınma Evi açılması için..

EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE “KADIN SIĞINMA EVİ KAPATTI”
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE “KADIN SIĞINMA EVİ KAPATTI”

İstanbul Gazetem Eyüpsultan : Kadın Sığınma Evi Eyüpsultan Meclisine önerge olarak geldi. Fakat yeni bir Kadın Sığınma Evi açılması için değil. Tam tersi mevcut Kadın sığınma Evi kapatılması için. Ve bu önerge oy birliği ile onaylandı. Son söz can yaktı ” Boşu boşuna uğraştınız” .

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI 2. BİRLEŞİM. 

Meclis toplantısı başladı. gündem dışı konuşmaların ardından önergeler meclise sunulmaya başladı. Meclis toplantısının 24. dakikasına sunulan önerge Eyüpsultan Belediyesi bünyesindeki “Kadın sığınma evi ” kapatılması idi. Bağışçı şartlı olarak binayı verdiği için önerge ile ilgili açıklamalar AK Parti meclis üyeleri ve komisyon üyeleri tarafından yapıldı. Buna karşılık söz alan CHP Eyüpsultan Meclis Üyesi ve komisyon üyesi Mustafa Tüysüz ” Belediye Kanunu 14. Maddesine göre , nüfusu 100.000 geçen ilçelerde ; Kadın Sığınma Evi açılması mecburdur. Mevcudun kapatılmasına evet diyoruz, ancak yenisini açılması karşılığında , Şartlı evet diyoruz.” dedi .

CHP GURUPBAŞKAN VEKİLİ ALİ HAYDAR İŞKAR MECLİSİN 26. DAKİKASINDA SÖZ ALDI

CHP Eyüpsultan Belediyesi Gurup Başkan vekili Ali Haydar İşkar ” Komisyon raporuna hayır demiyoruz. Ancak komisyonda da konuşmuşlar, Bir tane Kadın sığınma Evi var, bu kapatılırsa ikincisi var mı? Biz burada zorunluluktan doğan 100.000 nüfusunu geçen ilçelerde bir Kadın Sığınma Evi bulunması şart. Bizde yenisi yapılması şartı ile evet diyoruz” dedi.

OYLAMADA “OY BİRLİĞİ İLE EVET ” ÇIKTI. 

Tüm konuşmacıların sözleri bittikten sonra Meclis başkanı oylamaya geçti. Ve sonuç . OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLMİŞTİR. Son söz Meclis Başkanı “Boşu boşuna uğraştınız”. Dileriz İstanbul Gazetem gazetesinin haberi boşuboşuna çıkmaz. CHP’li meclis üyeleri yeni bir kadın sığınma evi açılıp açılmadığı takipçisi olurlar.

KAPATILMA SEBEBİ : Güvenlik zafiyeti olduğu, orada sığınan kadınların kocaları ve yakınları tarafından deşifre olması ve rahatsız edilmesi olarak açıklandı. 

 

İSTANBUL GAZETEM / VAROL KISA – 19/02/2022 

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.