İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANI BAŞKAN ÖZTEKİN İLE - Ailenizin Gazetesi
banner

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANI BAŞKAN ÖZTEKİN İLE

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, PANDEMİ İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINI BAŞKAN ÖZTEKİN İLE İSTİŞARE ETTİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, PANDEMİ İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINI BAŞKAN ÖZTEKİN İLE İSTİŞARE ETTİ İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr…

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANI BAŞKAN ÖZTEKİN İLE
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, PANDEMİ İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINI BAŞKAN ÖZTEKİN İLE İSTİŞARE ETTİ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, PANDEMİ İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINI BAŞKAN ÖZTEKİN İLE İSTİŞARE ETTİ

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’i ziyaret etti.

Sadabad Kasrı Çamarşırhanesi’nde gerçekleşen buluşmada pandemi ile mücadele çalışmaları konuşuldu.

Bağımsız araştırma kuruluşları tarafından İstanbul’da koronavirüsle mücadelede en başarılı belediye gösterilen Kağıthane Belediyesi’nin çalışmalarını değerlendiren Başkan Öztekin: ” Temizlik, dezenfekte, denetim ve sosyal desteklerin ulaştırılması noktasında sahada koronavirüsle dört koldan mücadele ediyoruz. Pandemi nedeniyle; evden çıkamayan vatandaşlarımıza 120 bin gıda kolisi, 7 buçuk milyon maske, 700 bin kolonya, 25 bin meyve sepeti dağıttık. İşyeri tam kapalı esnaflarımıza 1000’er TL’lik destekte bulunduk. Öğrencilerimiz sınavlarına rahat hazırlansınlar diye online kurslar açtık. İlçemize 2 yeni aile sağlığı merkezi kazandırırken sağlık çalışanları için de yurt ve otelleri konaklama yerlerine dönüştürdük. Kağıthane’de 65 yaş üzeri güngörmüşlerimiz, engellilerimiz ile karantinada olan vatandaşlarımızın market ve eczane ihtiyaçlarının karşılanmasından hijyen ürünlerinin teminine kadar her anlamda kendilerine destek olduk. Bu saydıklarım sadece ülkemiz için değil; dünya belediyeciliği için de örnek bir çalışmadır.” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Memişoğlu, Kağıthane Belediyesi’nin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirmek adına; ”Belediye başkanımıza gerek halk sağlığının korunması gerekse sağlık çalışanlarına sunduğu destekler adına teşekkür ediyorum. Pandemi henüz bitmiş değil. Pandemi ile mücadelede en güçlü silahımız aşılar. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Kent genelinde koronavirüse karşı aşılanma oranımız yüzde 85’e yaklaştı. İstanbul’da 14 Ekim itibarıyla 19 milyon 986 bin 879 doz aşı uygulandı.” dedi.

Bizi Paylaşır Mısın?
banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.