İSKİ DUYURU - Ailenizin Gazetesi
banner

İSKİ DUYURU

Bazı basın yayın organlarında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın, İstanbul’da 400 binden fazla abonenin suyunun kesik olduğu ifadeleri yer almıştır. İstanbul’da borcundan dolayı suyu geçici olarak kapalı olan..

İSKİ DUYURU
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Bazı basın yayın organlarında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın, İstanbul’da 400 binden fazla abonenin suyunun kesik olduğu ifadeleri yer almıştır.

İstanbul’da borcundan dolayı suyu geçici olarak kapalı olan abone sayısı, 28.04.2022 tarihi itibarıyla, 30 bin 665’tir. Bu sayı İSKİ’nin 6 milyon 800 bin olan toplam abone sayısı dikkate alındığında binde 4,5 civarında bir orana denk gelmektedir.

Öte yandan, İstanbul’daki su birim fiyatı, insani su hakkı kapsamında verilen ücretsiz su da dikkate alındığında, 30 büyükşehir belediyesi arasında 18. sıradadır. Yani İstanbul’da su, diğer illere göre nispeten daha ucuzdur.

Kamuoyunun doğru bilgiye ulaşması adına saygı ile duyurulur!

İSKİ Kurumsal İletişim

Şube Müdürlüğü

29.04.2022

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.