İSKİ , İSTANBUL’UN ALTYAPISI OLASI DEPREME KARŞI HAZIRLANIYOR - Ailenizin Gazetesi
banner

İSKİ , İSTANBUL’UN ALTYAPISI OLASI DEPREME KARŞI HAZIRLANIYOR

İSTANBUL’UN ALTYAPISI OLASI DEPREME KARŞI HAZIRLANIYOR   İSKİ, İstanbul’un içmesuyu ve atıksu altyapısını olası depreme karşı güçlendirmek amacıyla çalışmalar yapıyor.   İSKİ, ünlü yer bilimci, Prof. Dr. Naci Görür’ün koordinesinde..

İSKİ , İSTANBUL’UN ALTYAPISI OLASI DEPREME KARŞI HAZIRLANIYOR
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

İSTANBUL’UN ALTYAPISI OLASI DEPREME KARŞI HAZIRLANIYOR

 

İSKİ, İstanbul’un içmesuyu ve atıksu altyapısını olası depreme karşı güçlendirmek amacıyla çalışmalar yapıyor.

 

İSKİ, ünlü yer bilimci, Prof. Dr. Naci Görür’ün koordinesinde yürütülen “Deprem Risk Analizi” çalışmasıyla, olası İstanbul depreminin İSKİ’nin içmesuyu ve atıksu hatlarında oluşturacağı etkileri inceliyor ve şehre hizmet veren önemli altyapıların depremle birlikte zarar görebilecek olanlarını belirliyor. Böylece olası depremde zarar görecek, su, atıksu ve arıtma tesisleri ile bunların muhtemel arıza noktaları belirlenerek bu noktalarda gerekli önlemler planlanıyor.

 

Avrupa Yakası’ndaki çalışmalar tamamlanarak hazırlanan 2 adet kitap İSKİ’ye sunulmuş olup Asya Yakası’ndaki çalışmalar ise halen devam etmektedir.

 

Çalışmalar, içmesuyu isale hatları, atıksu tünelleri, atıksu kolektörleri ve Melen’den İstanbul’a su temin edilen hatlarda gerçekleştiriliyor.

İSKİ GENEL MÜDÜRÜ RAİF MERMUTLU: MÜMKÜN OLAN EN KISA SÜREDE TAMAMLAMAK İSTİYORUZ

İSKİ’nin olası İstanbul depremine karşı hazırlık çalışmalarına dair açıklamaladar bulunan İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, “Deprem şehrimizin de ülkemizin de gerçeği. Ancak bu gerçek karşısında kayıtsız bir şekilde bekleyemeyiz. İSKİ, olarak bugüne kadar alınmayan tedbirleri almak için hızla harekete geçtik. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tabii ki İstanbul çok büyük bir coğrafya. Toplam altyapı uzunluğu 41 bin kilometreyi bulan bir şehir. Bu dev altyapının önemli bir kısmının depreme karşı zarar görmemesi için çalışıyoruz. Mümkün olan kısa sürede tamamlayarak da İstanbul’un altyapısının olası depremde ayakta kalmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.