Kadıköy Belediye Başkanı’ndan tarihi istasyonlar için - Ailenizin Gazetesi
banner

 Kadıköy Belediye Başkanı’ndan tarihi istasyonlar için

Kadıköy Belediye Başkanı’ndan tarihi istasyonlar için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TCDD’ye 6 yeni soru Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, ilçede atıl bırakılan Kızıltoprak, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Suadiye ve..

 Kadıköy Belediye Başkanı’ndan tarihi istasyonlar için
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Kadıköy Belediye Başkanı’ndan tarihi istasyonlar için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TCDD’ye 6 yeni soru

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, ilçede atıl bırakılan Kızıltoprak, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Suadiye ve Bostancı tarihi istasyon binalarının Kadıköylüler’in görüşünü alarak müze, kütüphane, kültür ve sosyal yaşam merkezine dönüştürmek üzere belediyeye tahsis edilmesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrıda bulunmuştu. Bu amaçla change.org isimli internet sitesi üzerinden de “Tarihi Tren İstasyonları Halkındır” başlığıyla imza kampanyası başlatmıştı.  İmza kampanyası devam ederken Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TCDD’ye 6 yeni soru yöneltti. 

Tarihi tren istasyonlarının Kadıköy Belediyesi’ne verilmesi çağrısını yenileyen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Bu istasyonları ne olarak kullanmayı planlıyorsunuz? İşletmeye vermek için düşündüğünüz vakıf ya da dernek var mı? Kiralama yöntemi olarak neyi yöntem seçtiniz; Tahsis mi, ihale mi? Daha ne kadar susacaksınız?” diye sordu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TCDD’nin sessizliğinden dolayı eleştirilerde bulunan Kadıköy Belediye Başkanı,   “Sonuç alana kadar devam edeceğiz. Onlar sessizliklerini korusa da mücadelenin ilk ayağını kazandığımızı düşünüyoruz. Eminiz ki, şimdi tarihi istasyonların restorasyonlarını yapmak için çalışıyorlar sessiz sessiz. Yakında çıkıp, ‘biz zaten yapacaktık’ diyecekler. Bu da bir kazanım. En nihayet derdimiz üzüm yemek.” ifadelerini kullandı. 

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı, “Eğer Bakanlık ya da Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü restorasyon çalışmalarına başlamış ise, buraları kimin, ne olarak kullanacağını da planlamış olması gerek” diyerek şu sorularını yöneltti:

 

Restorasyon projelerini hazırladığınızı varsayarak;

  1. Bu istasyonları ne zaman restore etmeye başlayacaksınız?
  2. Ne olarak kullanmayı planlıyorsunuz?
  3. Bakanlık ya da genel müdürlük uhdesinde mi işletilecek?
  4. Kamu yararı anlayışınıza uygun olarak, işletmeye vermek için düşündüğünüz vakıf ya da dernek var mı? 
  5. Kiralama yöntemi olarak neyi yöntem seçtiniz; Tahsis mi, ihale mi?
  6. Daha ne kadar susacaksınız?

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.