Kadın Girişimciler Sizlerle - İstanbul'un Gazetesi

Kadın Girişimciler Sizlerle

Sevgili dostlar, yeniden esenlikler dileyerek sizlere bir kadın girişimcinin hikayesinden bahsetmek istiyorum. Uzun yıllar ailesi ile ilgilenmiş çocuklarını büyütmüş artık ailenin her ferdi büyüyüp ayakları üstünde durmaya başladığında evinin bir..

Kadın Girişimciler Sizlerle
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Sevgili dostlar, yeniden esenlikler dileyerek sizlere bir kadın girişimcinin hikayesinden bahsetmek istiyorum. Uzun yıllar ailesi ile ilgilenmiş çocuklarını büyütmüş artık ailenin her ferdi büyüyüp ayakları üstünde durmaya başladığında evinin bir odasını hayalini kurduğu , eğitimini aldığı el işi, göz nuru, çanta tasarımlarını yapmak için ayırmış, örnek bir Türk Kadını Güzide Genç.
Instagram da “ güzide.tasarım “ olarak takip edip yaptığı birbirinden güzel çanta ve cüzdanları görebilir, isterseniz satın alabilirsiniz.

 

Hatta dileyenler kendi istedikleri kişiye özel tasarımlarını sipariş verebilirler. Ürünler tamamen el yapımı, özenle seçilmiş kumaş, deri ve aksesuarlar önce tasarlanıyor, sonra kesiliyor dikiliyor ve sonuç başka kimsenin sahip olmadığı sadece sizde olan mükemmel bir çanta ya da cüzdana sahip oluyorsunuz.

• Evet sevgili Güzide hanım nasıl karar verdiniz ve başladınız?
• Güzide Hanım; Öncelikle İstanbul Gazetem ailesine çok teşekkür ederim, kadın girişimci olarak bu yolculukta verdiği destek için. Çok uzun zamandır düşünüp hayalini kurduğum bu çalışmaya gittiğim İsmek el işleri kursunda tanıştığım arkadaşlarım ve kendim için bir şeyler yapmalıyım dedim, ve o an karar verim ailemle paylaştım, onların da desteği ile bir anda başladım. Dikiş makinelerim, kumaşlarım, aksesuar ve bir çok malzeme el birliği ile toparlandı ve işimize başladık.
• Peki asıl amaç neydi?
• Güzide hanım; Gerçek amacım hem daha önce okulunu okuduğum hem de İsmek kurslarında tekrar bilgilerimi tazelediğim ve yeni becerilerimi birleştirip ortaya güzel ürünler çıkartmak hayali ile yola çıktım, ancak kurslarda ki arkadaşlarımın da ek gelire ihtiyacı olduğunu fark ettiğimde kesin karar verdim, şu anda yaklaşık 20 kadın tasarım çantalar için örgü işi yapıyor ben onlardan hazırladıkları örgüleri satın alıyorum onlara bir ek gelir oluşuyor, sonra bu çantaların astar ve aksesuarlarını tamamlayıp nihai ürünü ortaya çıkartıp kullanıcıya ulaştırarak bir ekip çalışması ve kazan kazan ilkesi ile yolumuza devam ediyoruz. Sonuçta herkes mutlu oluyor.
• Son olarak okuyucularımıza ne söylemek isterseniz?
• Güzide hanım; Ne olursa olsun hayata olumlu bakın, hayallerinizi erteleseniz bile asla vazgeçmeyin, peşinden gidin, elbette sizin de zamanınız gelecek ve her şey çok güzel olacak. Ben hayallerime 20 yıl gecikmeli olsa da kavuştum, darısı herkesin başına. Tekrar teşekkür ediyor ve bizi Instagram da takip etmenizi rica ediyorum “ guzide.tasarım “
• Biz de teşekkür ediyor ve başarılarınızın daim olmasını diliyoruz.

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.