Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ‘Yeşil Alanlar’ projesi - Ailenizin Gazetesi
banner

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ‘Yeşil Alanlar’ projesi

HER SAAT BİR AĞAÇ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ‘Yeşil Alanlar’ projesi kapsamında 2019 Nisan’ından bugüne geçen 950 günde 23 bin 800 ağaç dikimi gerçekleştirildi. Kağıthane Belediyesi zaman hesabına göre..

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ‘Yeşil Alanlar’ projesi
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

HER SAAT BİR AĞAÇ

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ‘Yeşil Alanlar’ projesi kapsamında 2019 Nisan’ından bugüne geçen 950 günde 23 bin 800 ağaç dikimi gerçekleştirildi. Kağıthane Belediyesi zaman hesabına göre her saat bir ağacı toprakla buluşturuyor.

Ihlamur, süs kirazı, zakkum, süs eriği, süs armudu, hatmi, her daim yeşil manolya gibi bitki türlerinden oluşan ağaçlar dikildiği bölgenin çehresini ve havasını değiştirdi. Yanı sıra ilçe genelinde park ve yeşil alanlarda toplamda 380 bin adet lale soğanı, 540 bin adet mevsimlik çiçek dikimi, 16 bin 53 adet çalı grubu bitki dikimi de yapıldı. Kağıthane Belediyesi yaz döneminde yurtta yaşanan orman yangınlarına sessiz kalmayarak bölgelere fidan bağışında da bulundu.

Her bebeğe bir ağaç

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ağaçları belirli bir plan ve proje dahilinde diktiklerini aktararak; ‘’ Önceliği ağacı az sokak ve caddelerimize verdik. Ayrıca Kağıthane’mizde her yeni doğan bebek adına bir ağaç dikiyoruz. Ağaçlara özel levhalara yazılı şekilde bebeklerinin isimlerini veriyoruz. Aile hangi sokakta yaşıyorsa ağacı da o sokağa dikiyoruz. Böylece çocuklar sokağında ağaçlarıyla birlikte büyüyorlar.’’ diye konuştu.

 BELEDİYE ETKİNLİKLERİ YOUTUBE KANALIMIZDA : GÖNDERİN YAYINLAYALIM

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.