KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İstanbul Kağıthane Belediye Başkanı’nı ve 1974 gazilerini kabul etti - İstanbul'un Gazetesi

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İstanbul Kağıthane Belediye Başkanı’nı ve 1974 gazilerini kabul etti

MECLİS BAŞKANI TÖRE, BAŞKAN ÖZTEKİN VE 1974 GAZİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İstanbul Kağıthane Belediye Başkanı’nı ve 1974 gazilerini kabul etti. Cumhuriyet Meclisi Başkanı..

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İstanbul Kağıthane Belediye Başkanı’nı ve 1974 gazilerini kabul etti
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

MECLİS BAŞKANI TÖRE, BAŞKAN ÖZTEKİN VE 1974 GAZİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İstanbul Kağıthane Belediye Başkanı’nı ve 1974 gazilerini kabul etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve Kağıthane ilçesinden, 1974 sonrası KKTC’ye gelemeyen Kıbrıs Gazilerini kabul etti.

Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda yer alan kabulde yaptığı konuşmada Başkan Mevlüt Öztekin, heyette 1974 sonrası KKTC’ye gelmeyen gazilerin olduğunu, bu nedenle Kağıthali gazilerin Kıbrıs’ın yeni halini görmelerini istediklerini belirtti.

Başkan Öztekin, Kıbrıs Türkü ile Türkiye halkı bir olduğu sürece tüm güçlüklerin üstesinden gelineceğine olan inancını ifade etti.

Meclis Başkanı Zorlu Töre de konuşmasında KKTC ve Türkiye topraklarının kimse tarafından bahşedilmediğini, şehitler ve gaziler sayesinde kazanıldığını, bu toprakları koruyup yaşatmanın görevleri olduğunu ifade etti.

Töre, “Aynı milletin insanlarıyız, milli birlik ve beraberlik şuurunu pekiştirmeliyiz” dedi.

Bugün Türk ordusunu adadan çıkarmak için uğraş verildiğini, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin aldığı kararlar doğrultusunda devamlı çağrı yapmakta olduğuna işaret eden Töre, siyasiler olarak ulusal mücadeleyi ayakta tutmak zorunda olduklarını vurguladı.

Kabulün ardından heyetin diğer durağı Türk Mukavemet Teşkilatı Mücahitleri Derneği oldu. Kâğıthaneli Kıbrıs Gazileri ile adadaki gaziler bir araya gelerek anılarını yad ettiler.

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.