KÖY YAŞAM MERKEZİ BOLU'DA - Ailenizin Gazetesi
banner

KÖY YAŞAM MERKEZİ BOLU’DA

Pandemi öncesinde Gölköy Köyüne yaptıkları ziyaret esnasında bir binanın atıl halde bulunduğunu gören CHP’li yetkililer buranın köyde yaşayan çocukların yaz tatillerini verimli şekilde kullanabilecekleri bir kültür merkezi olması gerektiğini düşündü.

KÖY YAŞAM MERKEZİ BOLU’DA
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

MEB KÖY YAŞAM MERKEZİ PROJESİ

Kullanılmayan köy okulu binaları, köy yaşam merkezleri projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim, ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülüyor. Köy yaşam merkezleri, öğrencilerin ve köy halkının hizmetine sunuluyor.

CHP’Lİ BÜLENT TUNCA BOLU’DA KÖY YAŞAM PROJESİ’NE DESTEK VERDİ

MEB projesi “Köy Yaşam Merkezi” Bolu  Gölköy Köyünde . CHP bir eğitim yuvasına daha ön ayak oldu. CHP Beşiktaş üyesi ve aynı zamanda parti eğitmeni Bülent Tunca sosyal medyasından duyurduğu “Köy Yaşam Merkezi” açıldı.

Pandemi öncesinde Gölköy Köyüne yaptıkları ziyaret esnasında bir binanın atıl halde bulunduğunu gören CHP’li yetkililer buranın köyde yaşayan çocukların yaz tatillerini verimli şekilde kullanabilecekleri bir kültür merkezi olması gerektiğini düşündü. Bülent Tunca ve yardımsever vatandaşlar sayesinde bağış ve çalışmalarıyla Köy Yaşam Merkezi haline getirildi. Aynı zamanda çocuklar için oluşturulmuş kütüphane ve oyun parkıyla buluşması proje kapsamını genişletmiş oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Erhan Beykoz Köy Yaşam Merkezi fikrinin nasıl gerçekleştiğini anlattı. Açılışa  İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, İl Genel Meclisi Üyesi Erhan Beykoz, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, CHP İstanbul Parti  Okul Eğitmeni Bülent Tunca, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı,Gölköy Köyü Muhtarı Cevdet Demir, Emekli Öğretmen Necati Esen, Abdurrahman Önal çok sayıda vatandaş katıldı.

İstanbul Gazetem Ailesi olarak başta Bülent Tunca ve tüm emeği geçen herkese eğitime verdikleri önem için teşekkür ederiz.  İSTANBUL GAZETEM / BOLU HABERLERİ 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.