Küçükçekmece Belediyesi Zincir Market ve Fırın Denetimi - İstanbul Gazetem
banner
Belediyeler Genel

Küçükçekmece Belediyesi Zincir Market ve Fırın Denetimi

İstanbul Gazetem gazetesi 3. Bölge merkez ilçelerimizden KÜÇÜKÇEKMECE ilçe haberler ve KÜÇÜKÇEKMECE Belediye haberlerini yıllardır sizlere yayınlamaya devam ediyor. Artık KÜÇÜKÇEKMECE ilçemizde bulunan STK, Dernek ve Spor Kulüpleri haberlerini 2022..

Küçükçekmece Belediyesi Zincir Market ve Fırın Denetimi

İstanbul Gazetem gazetesi 3. Bölge merkez ilçelerimizden KÜÇÜKÇEKMECE ilçe haberler ve KÜÇÜKÇEKMECE Belediye haberlerini yıllardır sizlere yayınlamaya devam ediyor. Artık KÜÇÜKÇEKMECE ilçemizde bulunan STK, Dernek ve Spor Kulüpleri haberlerini 2022 yenilenen İstanbul Gazetem sayfalarında bulacaksınız. Bizi takip etmeye devam edin.

Neden Mi? İstanbul Gazetem okuyan İstanbul’u okur ..!

 

KÜÇÜKÇEKMECE ZABITASI’NDAN ZİNCİR MARKET VE FIRINLARA DENETİM

 

Küçükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ürünlerin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçebilmek ve vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla ilçede bulunan market ve fırınlara; fiyat ve gramaj denetimi yaptı.

Son günlerde gıda ürünlerinde yaşanan fahiş fiyat artışından dolayı denetimlerini sıklaştıran Küçükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri, market ve fırınlarda; fiyat tarifesi, gramaj ve ürünlerin son kullanma tarihlerini hakkında incelemelerde bulundu.

Özellikle gıda ürünleri incelendi

 

Ekipler, un, sıvı yağ, peynir, makarna, sebze ve meyve gibi temel gıda ürünleri ile temizlik maddelerinin fiyatlarını inceledi. Denetimlerde, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığına, etiket ve künye bilgileri ile indirimli ürünün indirimden önceki fiyatına bakıldı. Ekipler, rastgele seçtikleri ürünleri kasaya götürerek fiyat karşılaştırması yaptı.

 

Denetimler, fırınlarda devam etti

 

İnceleme sırasında bazı marketlerde tarihi geçmiş ürünler tespit edilirken, Küçükçekmece İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri markete gelerek tutanak tuttu.

Marketlerin yanı sıra fırınlarda da kontrol yapan zabıta ekipleri, imalathanede sağlık kurallarına uyulup uyulmadığı, hijyen ve ekmek gramajı ile fiyat karşılaştırması konularında denetimlerini sürdürürken, gramaj ve fiyatlarda herhangi bir sorun tespit edilemedi.

Zabıta ekipleri ilçede denetimlerin hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL