Maltepe, 'Saha Takımı' ilçeyi mahalle mahalle dolaşıyor - Ailenizin Gazetesi
banner

Maltepe, ‘Saha Takımı’ ilçeyi mahalle mahalle dolaşıyor

‘Saha Takımı’ ilçeyi mahalle mahalle dolaşıyor Maltepe Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı “Maltepe Saha Takımı” çalışmalarına başladı. Koronavirüs pandemisi sürecinde ara verilen saha çalışmasının ilk adımı Fındıklı Mahallesi’nde tamamlandı…

Maltepe, ‘Saha Takımı’ ilçeyi mahalle mahalle dolaşıyor
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

‘Saha Takımı’ ilçeyi mahalle mahalle dolaşıyor

Maltepe Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı “Maltepe Saha Takımı” çalışmalarına başladı. Koronavirüs pandemisi sürecinde ara verilen saha çalışmasının ilk adımı Fındıklı Mahallesi’nde tamamlandı. 30 gün boyunca toplamda 40 personel, Fındıklı Mahallesi’ni kapı kapı dolaştı. İş yeri konut ayrımı yapmaksızın tüm hanelerin kapısını çalan Maltepe Saha Takımı, gittikleri adreslerde memnuniyet anketi yaptı. 1 aylık süren çalışmada 23 bin hanede 7 bin 514 kişinin talepleri yerinde dinlendi. Maltepelilerin şikâyetçi olduğu 660 farklı sorun yerinde çözüme kavuşturulmuş oldu. Maltepe Saha Takımı’nın yüz yüze yaptığı anketlerde, Fındıklı Mahallesi’nden Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne iletilen 278 talep de yine 1 aylık süre içerisinde çözüme kavuşturulmuş oldu.

40 PERSONEL KAPI KAPI GEZİYOR

Maltepelileri evlerinde ziyaret eden, sorun ve isteklerini yerinde öğrenen ve çözüme kavuşturan saha takımının bir sonraki çalışma alanı Altıntepe Mahallesi olarak belirlendi. Yaklaşık 40 personel, Maltepe Belediyesi kimlik kartı ve Maltepe Saha Takımı üniformasıyla bu kez Altıntepe Mahallesi’nde kapı kapı dolaşacak. Esnaf ve mahalle sakinleriyle yüz yüze iletişime geçecek saha ekibi yine vatandaş ve belediye arasında bir köprü olacak.

Maltepe Belediyesi sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla, Maltepe’yi Maltepelilerle birlikte güzelleştirmeye ve geliştirmeye devam edecek.

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.