Pendik Belediyesine Akıllı Şehircilik ödülü - Ailenizin Gazetesi
banner

Pendik Belediyesine Akıllı Şehircilik ödülü

Pendik Belediyesine Akıllı Şehircilik ödülü

Pendik Belediyesine Akıllı Şehircilik ödülü
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Pendik Belediyesine Akıllı Şehircilik ödülüPendik Belediyesi Akıllı Şehircilik kategorisinde “Akıllı Teknolojiler ve Pendik” Projesi ile Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından düzenlenen Altın Karınca’dan ödülle döndü. Ödülü alan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “İnsanlarımızın yaşam kalitesini artıracak hizmetleri, projeleri devreye almaya çalışıyoruz.” dedi.

10 farklı kategoride 49 proje ödülünün buluştuğu etkinlikte Pendik Belediyesi Akıllı Şehir Uygulamaları kategorisinde “Akıllı Teknolojiler ve Pendik” Projesi ile ödül aldı. Ödülü alan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin teknolojiyi, yapay zekayı iyi kullanan bir belediye olduklarını vurgulayarak “Bu özelliğimizi bu dönemde öne çıkarmak adına bu kategoriyi önemsedik ve buraya iletmiş olduk. Bu ödüller bizi motive etme açısından ekip arkadaşlarımız için önemli.” dedi.

İlk kez kullanılan teknoloji

Belediye Başkanı Ahmet Cin, konuşmasında Türkiye’de ilk kez kullandıkları teknolojisistemle rögarlardaki su seviyesinin yüksekliğini, hava sıcaklığını, hava yoğunluğunu ve hava derecesini ölçerek çevre kontrolü yaptıklarını belirterek “İnsanlarımızın yaşam kalitesini artıracak hizmetleri, projeleri devreye almaya çalışıyoruz. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımız da bu şekilde devam edecek.” dedi.

Pendik’te ödüllü “Akıllı Şehircilik”

Pendik Belediyesi ilçe genelinde Akilli Şehircilik Projeleri yürütüyor. Akıllı şehirlerin gerçek anlamda kullanılması amacıyla IOT (nesnelerin interneti) sensörlerinden alınan veriler, Lorawan teknolojisiyle entegre edilerek ilçenin kritik noktaları anlık olarak izleniyor. Ödüllü Akıllı Şehircilik Projesi sistemleri ile gar doluluk oranları, şehrin farklı noktalarından alınan hava kalitesi, nem ve sıcaklık verileri, kritik yolların asfalt sıcaklık oranları ile buzlanma tespit sistemi, çökme ve kayma durumlarına karşı eğim sensörleri IOT Lora sensörlerden alınan veriler eşik değerlerin aşılması durumunda ilgili personellere anlık SMS, iş kaydı ve mail ortamında iletiliyor. Bu proje ile birlikte belediyeler içerisinde Türkiye’de ilk defa Pendik Belediyesinin kurduğu bu sistemle özellikle su taşkını ve yağmurlar ile birlikte rögarların taşması ile hem vatandaşa hem de şehre zarar verilmesinin önüne geçiliyor.

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.