ŞAİRLER ADA’DA NAZIM HİKMET İÇİN BULUŞTU - Ailenizin Gazetesi
banner

ŞAİRLER ADA’DA NAZIM HİKMET İÇİN BULUŞTU

  Adalar Belediyesi, yazı etkinliklerle karşıladı. Şair Nazım Hikmet, 59’uncu ölüm yıl dönümünde anılırken, çeşitli ülkelerden çok sayıda karikatürist ise Dünya Çevre Günü’nde Adalar Belediyesi’nin konuğuydu.     Ataşehir Belediyesi..

ŞAİRLER ADA’DA NAZIM HİKMET İÇİN BULUŞTU
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

 

Adalar Belediyesi, yazı etkinliklerle karşıladı. Şair Nazım Hikmet, 59’uncu ölüm yıl dönümünde anılırken, çeşitli ülkelerden çok sayıda karikatürist ise Dünya Çevre Günü’nde Adalar Belediyesi’nin konuğuydu.

 

 

Ataşehir Belediyesi tarafından dördüncüsü düzenlenen ve Adalar Belediyesi’nin son iki yıldır katılım sağladığı “Uluslararası Nâzım Hikmet Şiir Günleri” Büyükada’daki Adalar Belediyesi Ek Hizmet Binası-Çelik Gülersoy Kültür Merkezi Bahçesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Finlandiya ve Türkiye’den çok sayıda şair katılarak Nazım Hikmet’in anısına şiirlerini okudular. Şiir Günleri’nin onur konuğu akademisyen, şair ve yazar Cevat Çapan’ın elinden teşekkür plaketini alan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, şiirin hayatımızdaki önemini vurgulayan bir konuşma yaparken, “Biz şiirimizi yazmak ve söylemek istiyoruz”dedi. Şair Cevat Çapan ise yaptığı konuşmada “Nazım Hikmet, insanın hayatını değiştiren bir şairdir” dedi ve Nazım ile anılarını paylaştı.

 

DÜNYA KARİKATÜRİSTLERİ ADA’DA BULUŞTU

5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker önderliğinde dünyanın dört bir yanından 63 karikatüristin Adalar Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü etkinliği için çizdiği eserler sergilenmeye başlandı.
Serginin açılış konuşmasını yapan Başkan Erdem Gül, hayatını kaybeden Latif Demirci’yi andı ve sözü Metin Peker’e bıraktı. Karikatürcüler Derneği’nin kuruluşuyla söze başlayan Peker, konuşmasında kapitalist düzenin; çevreye, canlılara, toprağa ve ağaca korkunç bir saldırı yaptığını söyleyerek bu serginin saldırılara tepki veren karikatüristlerin bir başkaldırısı olduğunu vurguladı. Adalar Belediyesi Ek Hizmet Binasi Çelik Gülersoy Kültür Merkezi bahçesinde bulunan sergi 12 Haziran’a kadar ziyaret edilebilir.

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.