SARIYER, KİREÇBURNU MUHTARLIĞI BÜYÜK HİZMETİ - İstanbul'un Gazetesi

SARIYER, KİREÇBURNU MUHTARLIĞI BÜYÜK HİZMETİ

Kireçburnu Muhtarlığı Haberleri, kireç burnu Muhtarlığı nerede? Kireçburnu Muhtarı kim? İstanbul Gazetem sayfalarında..

SARIYER, KİREÇBURNU MUHTARLIĞI BÜYÜK HİZMETİ
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Kireçburnu Muhtarlığı Haberleri, kireç burnu Muhtarlığı nerede? Kireçburnu Muhtarı kim? 

 

KÜÇÜK MUHTARDAN BÜYÜK HİZMET

 

Hizmet sıralaması yapıldığında Muhtarlıklar, Belediyeler, Kaymakamlıklar, Valilik ve Bakanlığa kadar gideriz. Şimdi bu sıralamanın en küçük birim olan Muhtarlık ve bir muhtardan bahsetmek istiyorum.  Hizmet sıralamasında en küçük fakat hizmeti okuduğunuzda bir mahalle için ne kadar büyük bir hizmet olduğunu göreceksiniz. Dileriz tüm ilçeler ve mahallelerde örnekleri çoğalır.  İstanbul Gazetem Sarıyer 

Sarıyer ilçesi Kireçburnu Mahallesi’nde gerçekleşen bu hizmet şöyle başladı. Camii esnaflarından bir işyeri sahibi kirasını ödeyemediği için işyerini boşaltır. Boş kalan yerin kiraya verilmesindense mahalle sakinleri için hayırlı bir iş olmasını düşünen Kireçburnu Mahalle Muhtarı Çağlar Coşkun “Camii yönetimine” bir proje sunar.

Muhtar Çağlar Çoşkun şu sözlerle açıkladı projesini” Mahallemizde bir vefat gerçekleştiğinde taziye için toplanan cemaatimiz özellikle soğuk havalarda büyük sıkıntı yaşıyordu. Sıcak havalarda ise esnafımınız işlerini engellemek zorunda kalıyorduk. Cami yönetimine ait olan bu işyerinde esnafımız mağduriyetinden dolayı boşaltmak zorunda kalmıştı. Bende Camii yönetimine şu projeyi sundum. Gelin burayı Taziye Evi yapalım, mahalle sakinlerimizin hizmetine sunalım. ”

Camii Yönetimi bu projeye olumlu baksa da nasıl olacaktı? İşyeri harabe haldeydi! Yine devreye Muhtar Çağlar Coşkun girer ve öncelikle Sarıyer belediyesine müracaat ederek kullanılmayan masa ve sandalyeleri taziye evi2ne getirtir. Ricasını kırmayacak esnaf ve sanatkarlardan destek alarak harabe iş yerini Taziye Evi haline getirmeyi başarır.

Sarıyer İlçesi Kireçburnu Mahallesi sakinlerinin vefat eden yakınları için artık yaz,kış, soğuk ve sıcakta mağdur olmadan taziyelerini sunacak bir evleri vardır.

İstanbul Gazetem Sarıyer ekibi olarak başta proje sahibi Muhtar Cağlar Coşkun, Kireçburnu Camii yönetimi ve emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür ederiz.

Ailenizin gazetesi İstanbul Gazetem 

 

KİREÇBURNU MUHTARLIĞI

Çağlar COŞKUN ; 1968 Erzincan’da doğdu. Evli ve bir çocuk babasıdır. Çocukluk yıllarında geldiği Sarıyer Kireçburnu Mahallesinden hiç ayrılmadı.

Muhtarlık Adresi: Araba yolu cad. No:217 Şeh Edebali Parkı Kireçburnu Semt Evi /Sarıyer

Muhtarlık Telefon: (0212) 262 24 25

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.