ŞİŞLİ SOKAKLARINDA OYUNA YER AÇTI - Ailenizin Gazetesi
banner

ŞİŞLİ SOKAKLARINDA OYUNA YER AÇTI

ŞİŞLİ SOKAKLARINDA OYUNA YER AÇTI   Şişli Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı (İPA) ortak çalışmasıyla hayata geçirilen ‘Çocuk Dostu Sokak’ etkinliğinin ikincisi 27 Şubat Pazar günü gerçekleştirildi. Tüm gün süren..

ŞİŞLİ SOKAKLARINDA OYUNA YER AÇTI
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

ŞİŞLİ SOKAKLARINDA OYUNA YER AÇTI

 

Şişli Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı (İPA) ortak çalışmasıyla hayata geçirilen ‘Çocuk Dostu Sokak’ etkinliğinin ikincisi 27 Şubat Pazar günü gerçekleştirildi. Tüm gün süren etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendiler.

 

Şişli Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı (İPA) çocuklar için ortak bir çalışmaya daha imza attılar. “Çocuk Dostu Sokak” adı altında adı altında ilki 9 Ocak 2022 tarihinde hayata geçirilen projenin ikincisi de 27 Şubat Pazar günü gerçekleştirildi. Proje kapsamında; Şişli Feriköy Mahallesi’nde yer alan Kuyulubağ ve Savaş Sokak 11.00 ile 16.00 saatleri arasında trafiğe kapatıldı ve çocukların doyasıya eğlenebileceği bir alan oluşturuldu.

Şişli Belediyesi tarafından burada düzenlenen Çiçek Dikim Atölyesi, ve Balon Atölyesi çocuklardan yoğun ilgi gördü. Çocuklar ayrıca kendileri için oluşturulan alanda; seksekten ip atlamaya, mendil kapmacadan, körebeye kadar pek çok unutulmaya yüz tutan oyunların da keyfini çıkardılar. Etkinlikte, velilere çay çocuklara da popcorn ikram edildi.

Çocuk Dostu Sokak Uygulaması kalıcı hale getirilmesi planlanan bir proje. Bu projeyle, çocuklar kendileri için düzenlenen ve trafiğe kapatılacak olan sokaklarda rahatça oynayabilecekler.

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.