ŞÜKRÜ GENÇ DARÜŞŞAFAKA OLAYLARI 2. BÖLÜM - Ailenizin Gazetesi
banner

ŞÜKRÜ GENÇ DARÜŞŞAFAKA OLAYLARI 2. BÖLÜM

İstanbul’un ilçelerinden Sarıyer yıllar sonra CHP’li bir başkan tarafından yönetilmeye başladı. 2009 seçimlerinin ardından ismini duyduğunuz Şükrü Genç 2014 seçimlerinde ikinci defa kazanma başarısını gösterdi. Bu başarılarda en çok destek..

ŞÜKRÜ GENÇ DARÜŞŞAFAKA OLAYLARI 2. BÖLÜM
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

İstanbul’un ilçelerinden Sarıyer yıllar sonra CHP’li bir başkan tarafından yönetilmeye başladı. 2009 seçimlerinin ardından ismini duyduğunuz Şükrü Genç 2014 seçimlerinde ikinci defa kazanma başarısını gösterdi. Bu başarılarda en çok destek aldığı ve neredeyse diğer partilerin oy alamadığı bir mahalle var. Darüşşafaka.

Gelin görün ki son dönemde her mahalleden yüksellen seslerin bir yenisine de katılan CHP’li Şükrü Genç’in tulum çıkarttığı mahalle denilen Darüşşafaka’dan geldi.

Hem de öyle bir geldi ki. Mahalle temsilciliğinden, Meclis üyesi adaylığına kadar ailesi ile CHP için çalışan hatta nefes almasında dahi son nefesime kadar CHP diyen bir aileden çıktı.

Birinci bölümde iddialar çok açık ve netti. Şükrü Genç2i arayan Aydan Sarıkankaya açıklamalı bir cevap yerine “cahillikle suçlanarak psikolojik bir şiddetle sert tavırla karşılaştı. Bugün iddiaların devamını yayınlıyoruz.

 

ŞÜKRÜ GENÇ KİME CAHİL DEDİ? CHP’Lİ AYDAN SARIKANKAYA ANLATTI

İlk bölümde bir anne bir kadın nasıl psikolojik şiddet gördüğü iddialarını yayınladık. Şimdi ikinci bölümde konuşmanın şekli işgalci bir firmadan bahsedilerek devam ediyor. Bu firmanın ismini ilkelerimiz gereği vermiyoruz.

Telefon konuşmasında CAHİL olarak itham edildiğini anlatan Sarıkankaya devamını gözleri yaşlı bir şekilde şöyle anlattı. “Varol Bey ben iki çocuk annesi CHP için gece gündüz demeden çalışan bir üyeyim. Haliyle mahallemizde belediye ile ilgili bir sorun olduğunda direk bana gelmelerinden daha doğal ne olabilir ki . Neticede yıllarca Mahalle Temsilciliği yaparak burada partim için hizmet verdim. Bu hizmette başta eşim olmak üzere sevenlerim ve ailemin tüm fertlerde bana destek verdi. Beni üzen bir konuda Şükrü Başkan tarafından bu hakaretleri işitirken ailemin de yanımda olması oldu.” dedi.

Gelelim olay günü ve anına tebliğatların neden ve niçin geldiğini anlatmayacağı anlaşılan Şükrü Genç’e ikinci soruyu yöneltiyor Sarıkankaya.

 

TELEFON KONUŞMASININ DEVAMI

Sarıkankaya : Başkanım o zaman bu işgalci firma derhal buradan kalkacak. Bu çıkacak bunu aklından çıkartma Başkanım. 

İşte ikinci hakaretin geldiği an bundan sonra başlıyor. 

Şükrü Genç : Bunlar gizli saklı şeyler, ulu orta söylenmez. Ne yaparsanız yapın hiç bir şey tutturamazsınız. Ne bok yerseniz yiyin. 

 

Bu sözlerin ardından telefon kapatıldı. Sorun Darüşşafaka Mahallesinde kime ve neye göre işgalci olarak orada esnaflık yapan işyeri ve gelen tebligatların içeri nedir?

Bu konu hakkında belediyeden yetkililerle görüşmek istemesine rağmen cevap alamadığını anlatan Sarıkankaya biraz yorulduğu için ara verdik. 3. Bölümde işgalci firmanın dünden bugüne oraya nasıl yerleştiğini anlatıyor.  “11 sene öncesi alınması gereken ödeme nedir?” 

 

 

İSTANBUL GAZETEM SARIYER HABERLERİ  

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.