TAFED TÜRK MUTFAĞINI DÜNYA MARKASI YAPACAK - Ailenizin Gazetesi
banner

TAFED TÜRK MUTFAĞINI DÜNYA MARKASI YAPACAK

İstanbul Gazetem / Magazin- Yaşam haberleri    Türk mutfağını daha güçlü kılmak ve Anadolu’nun yöresel lezzetlerini genç kuşaklara aktarmak göreviyle hareket eden Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), gerçekleştirdiği projelerle Türk mutfağını..

TAFED TÜRK MUTFAĞINI DÜNYA MARKASI YAPACAK
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

İstanbul Gazetem / Magazin- Yaşam haberleri 

 

Türk mutfağını daha güçlü kılmak ve Anadolu’nun yöresel lezzetlerini genç kuşaklara aktarmak göreviyle hareket eden Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), gerçekleştirdiği projelerle Türk mutfağını dünyaya tanıtmanın yanı sıra ülkeye katma değer sağlamayı ve milli servete destek olmayı da hedefliyor. Kısa bir süre önce 7.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren TAFED, eylem planını açıkladı. TAFED’in gündemindeki en önemli konu başlığı, kültürümüzün önemli bir parçası olan Türk mutfağını ve aşçılığını, yurt dışında tanıtmak olarak belirlendi.

 

Gastronomi ile ilgili dünyada gerçekleştirilen fuar, festival, etkinlik gibi tüm organizasyonlarda TAFED şeflerinin ön sırada yer alacağını söyleyen TAFED Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Açıköz, Türkiye’nin gastronomi konusunda ciddi bir tanıtım stratejisine ihtiyacı olduğunu belirtti. Açıköz “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteği ile, çeşitli projelerle Türk mutfağını ve Türkiye’nin coğrafi işaretli ürünlerini öne çıkararak dünyaya açmayı hedefliyoruz. Böylece yerli üretime, ihracata ve ekonomiye de katkı sağlayacağız. Bu konuda her zaman olduğu gibi elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” dedi.

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.