Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Kızılay için kan bağışı kampanyası düzenledi - Ailenizin Gazetesi
banner

Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Kızılay için kan bağışı kampanyası düzenledi

TUZLA’DA KAN BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLADI Tuzla Kaymakamlığı koordinasyonunda Tuzla Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Tuzla Şubesi işbirliği ile kan bağış kampanyası düzenlendi. 4 gün sürecek kan kampanyasının ilk gününde kan verme..

Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Kızılay için kan bağışı kampanyası düzenledi
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

TUZLA’DA KAN BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLADI

Tuzla Kaymakamlığı koordinasyonunda Tuzla Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Tuzla Şubesi işbirliği ile kan bağış kampanyası düzenlendi. 4 gün sürecek kan kampanyasının ilk gününde kan verme aracı Tuzla Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın yanında bağışçılar için hazır bulundu.

Tuzla Kaymakamlığı koordinasyonunda Tuzla Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Tuzla Şubesi işbirliği ile kan bağış kampanyası düzenlendi. ‘Paylaşmak Senin Kanında Var’ sloganı ile İstanbul’da bulunan hastanelerde yatan hastaların kan ihtiyaçlarının karşılanması için düzenlenen bağış kampanyası dört gün sürecek. Kan bağış kampanyasının ilk gününde Tuzla Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın önünde açılış programı düzenlendi. Düzenlenen programa Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Türk Kızılay’ı Tuzla Şubesi Başkanı Sebahattin Demirci, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Açılış programında konuşan Tuzla Kaymakamı Ali Akça,” Bu tip kampanyalara katkıda bulunan ve bunu gönülden yapan arkadaşlarımız aslında kendilerine hizmet veriyorlar. Kanın yerini kandan başka hiçbir şey tutmuyor. Kana ihtiyaç duyulduğunda, onun stresini yaşayan hasta yakınlarının çaresizliğini çoğu zaman görüyoruz. O yüzden o çaresizliği yaşamamak için bu tip kampanyalara katkıda bulunmak durumundayız. İnsan ve vicdan sahibi olmak bunu gerektirir. Çok şükür ilçemizde de vicdan sahibi birçok kardeşimiz var” dedi.

Türk Kızılay’ı Tuzla Şubesi Başkanı Sebahattin Demirci ise,” Pandemi ile karşı karşıya kaldığımız süreçten beri maalesef kan stoklarımızda zaman zaman sıkıntılar oluyor. Ama biz kadir bilen ve birbirini her zaman destek olan bir toplumuz. Dolayısıyla bu zor durumlarda da milletçe kenetlenip ihtiyaçlarımıza destek vererek sürdürüyoruz” dedi.

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner

YORUMLAR (1)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.