ÜMRANİYE BELEDİYESİ FUTBOL ANTRENÖRLERİ YETİŞTİRİYOR - Ailenizin Gazetesi
banner

ÜMRANİYE BELEDİYESİ FUTBOL ANTRENÖRLERİ YETİŞTİRİYOR

  ÜMRANİYE BELEDİYESİ FUTBOL ANTRENÖRLERİ YETİŞTİRİYOR Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ümraniye Belediyesi ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD)’nin katkılarıyla düzenlenen “Mustafa Sebzecili-Zafer Altun TFF Grassroots-C Aday Antrenör Eğitimi sona erdi…

ÜMRANİYE BELEDİYESİ FUTBOL ANTRENÖRLERİ YETİŞTİRİYOR
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

 

ÜMRANİYE BELEDİYESİ FUTBOL ANTRENÖRLERİ YETİŞTİRİYOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ümraniye Belediyesi ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD)’nin katkılarıyla düzenlenen “Mustafa Sebzecili-Zafer Altun TFF Grassroots-C Aday Antrenör Eğitimi sona erdi. Düzenlenen kapanış törenine Başkan İsmet Yıldırım da katıldı.

Ümraniye Belediyesi spor ve sporculara verdiği desteği aralıksız sürdürüyor. 2009’dan bu yana sporla ilgili yapılan yatırımlar Ümraniye’yi sporla anılan bir ilçe haline dönüştürdü. Spor ve sporculara yapılan altyapı desteğinin yanında eğitime de büyük önem veren Ümraniye Belediyesi 16-25 Mart tarihleri arasında antrenör eğitimi verdi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) öncülüğünde düzenlenen eğitim Ümraniye Belediyesi ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) iş birliğinde gerçekleştirildi. Eğitim programına geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden, Yamanspor ve Karabekirspor’da antrenörlük yapan Ümraniyeli Mustafa Sebzecili ile Zafer Altun’un adları verildi.

30 aday antrenörün katıldığı eğitimler hem teorik hem de uygulamalı olarak; Akademi Ümraniye Millet Bahçesi Spor Tesisleri, Hekimbaşı Spor Tesisleri ve Dudulluspor Tesisleri’nde verildi.

Verilen futbol antrenörlüğü eğitiminin tamamlanmasının ardından, Ümraniye Millet Bahçesi Spor Tesisleri’nde bir kapanış programı düzenlendi. Başkan İsmet Yıldırım konuşmasına Ümraniye Belediyesi’nin spor ve sporcuya yaptığı katkıyı anlatarak başladı. Başkan Yıldırım: “Futbol, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en ilgi gören branşların başında geliyor. Ümraniye Belediyesi olarak başarılı futbolcuların yetişmesi için eğitimli ve donanımlı antrenörlere ihtiyacımız olduğunun bilincindeyiz. Bunun için bu önemli çalışmanın altına imza attık. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ile verdiğimiz bu eğitimle birlikte, geleceğin başarılı futbolcularını yetiştireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, eğitimlerini tamamlayan antrenörlerimize başarılar diliyorum” dedi. Başkan Yıldırım son olarak, Hekimbaşı’nda yapılacak olan Spor Köyü’nden de bahsederek, konuşmasına son verdi.

Eğitimlere katılan adaylar, eğitim sonunda sahip oldukları TFF C Antrenörlük Lisansı ile Kadınlar 2. Ligi futbol takımları ve amatör futbol takımlarında görev alabilecekler.

 

 

 

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.