ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT HABERLERİ - Ailenizin Gazetesi
banner

ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

ÜMRANİYE’DE “MEHMET ÂKİF ERSOY VE SAFAHAT” KONUŞULDU Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programının konuğu oldu. Çiftçigüzeli, öğrencilere Milli Şair Mehmet..

ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT HABERLERİ
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

ÜMRANİYE’DE “MEHMET ÂKİF ERSOY VE SAFAHAT” KONUŞULDU

Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programının konuğu oldu. Çiftçigüzeli, öğrencilere Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anlattı.

Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim-öğretim dönemlerinde uygulamaya koyduğu “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programları devam ediyor. Bu kapsamda Mehmet Âkif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Celalettin Ökten Hoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. 20 Aralık’ın Ersoy’un doğum günü olması nedeniyle bir konferans düzenlendi. Çiftçigüzeli “Safahat’in Ufku” adlı konferansında öğrencilere, Milli Şair Mehmet Âkif Ersoy’un hayat ve fikirlerinden bahsederek, ünlü eseri Safahat’tan örnekler aktardı.

Farklı Bakış Açıları Kazandırıyor

Alanında isim yapmış olan yazar, sanatçı, sporcu, akademisyen, araştırmacı ve gezginlerle öğrencilerin bir araya getirildiği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programları her defasında farklı okullarda gerçekleştirilirken, bu programlarda öğrencilerin farklı bakış açıları kazanmaları için söyleşi, konferans ve seminerler düzenleniyor. Öğrencilerin bu etkinlikler aracılığıyla, rutin okul faaliyetleri arasında sosyalleşmeleri ve farklı alanlarda bilgi sahibi olmaları hedefleniyor.

Bizi Paylaşır Mısın?
banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.