ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT HABERLERİ - İstanbul Gazetem
banner

ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

ÜMRANİYE’DE “MEHMET ÂKİF ERSOY VE SAFAHAT” KONUŞULDU Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programının konuğu oldu. Çiftçigüzeli, öğrencilere Milli Şair Mehmet..

ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

ÜMRANİYE’DE “MEHMET ÂKİF ERSOY VE SAFAHAT” KONUŞULDU

Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programının konuğu oldu. Çiftçigüzeli, öğrencilere Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anlattı.

Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim-öğretim dönemlerinde uygulamaya koyduğu “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programları devam ediyor. Bu kapsamda Mehmet Âkif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Celalettin Ökten Hoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. 20 Aralık’ın Ersoy’un doğum günü olması nedeniyle bir konferans düzenlendi. Çiftçigüzeli “Safahat’in Ufku” adlı konferansında öğrencilere, Milli Şair Mehmet Âkif Ersoy’un hayat ve fikirlerinden bahsederek, ünlü eseri Safahat’tan örnekler aktardı.

Farklı Bakış Açıları Kazandırıyor

Alanında isim yapmış olan yazar, sanatçı, sporcu, akademisyen, araştırmacı ve gezginlerle öğrencilerin bir araya getirildiği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programları her defasında farklı okullarda gerçekleştirilirken, bu programlarda öğrencilerin farklı bakış açıları kazanmaları için söyleşi, konferans ve seminerler düzenleniyor. Öğrencilerin bu etkinlikler aracılığıyla, rutin okul faaliyetleri arasında sosyalleşmeleri ve farklı alanlarda bilgi sahibi olmaları hedefleniyor.

Bizi Paylaşır Mısın?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL