Beşiktaş'ta Muhtarlara Yönelik Aile Okulu - İstanbul'un Gazetesi

Beşiktaş’ta Muhtarlara Yönelik Aile Okulu

Beşiktaş’ta Muhtarlara Yönelik Aile Okulu Kurs programı gerçekleştirildi. Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan katılım sağladı.

Beşiktaş’ta Muhtarlara Yönelik Aile Okulu
Son Güncelleme: Whatsapp
banner
Bizi Paylaşır Mısın?

Beşiktaş’ta Muhtarlara Yönelik Aile Okulu

 

Beşiktaş Kaymakamlığı ve Beşiktaş Levent Natuk Birkan Halk Eğitim iş birliği ile  Muhtarlara Yönelik Aile Okulu kurs programı eğitimi 13 Ocak 2023 tarihinde Beşiktaş Levent Natuk Birkan Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Eğitimi bitiren muhtarlarımıza Aile Okulu Eğitici sertifikası verildi.

Programda yaşlara göre sosyal ve duygusal becerinin gelişmesi ve bu gelişimi etkileyen, engelleyen v.s unsurların açıklanması amaçlanmıştır.

Beşiktaş Mahalle Muhtarlarının katılım sağladığı kursu, Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan ziyaret etti.

İstanbul Gazetem Beşiktaş 

 

 

MEB İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 81 ile yaygınlaştırılan Aile Okulu projesinde 1 milyon 250 bin aile eğitim aldı. Anne babalara sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardımın da aralarında bulunduğu 14 farklı konuda çok yönlü destek sağlanan projenin eğitimleri, 81 ilde bulunan 1000 halk eğitimi merkezinde gerçekleştiriliyor.

Eğitim içeriği sürekli güncellenen ve farklı kesimlerden birçok kişiye ulaştırılan eğitimlere muhtarlar da dâhil edildi. Aile Okulu projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye’nin dört bir yanında muhtarlara dersler veriliyor.

Bakan Özer: Muhtarlarımız vasıtasıyla daha fazla ailemize ulaşacağız

Aile Okulu Projesi’nin kapsamının sürekli genişletildiğini belirten Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Ailelerimize dokunan, onlara okul hizmeti veren, aile iletişiminin tıkanan kanallarını açmalarında rehberlik eden, çocuklarla iletişimi desteklemeye çalışan ve aynı zamanda kültürel, ahlaki değerlerimizin hatırlatıldığı, teknoloji ve madde bağımlılığı gibi konulardaki mücadelemizin de önemli bir unsuru olan Aile Okulu projesine, İçişleri Bakanlığımızla yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde muhtarlarımızı da dâhil etmeyi kararlaştırmıştık.

Muhtarlarımız, görev bölgelerinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında birer gönüllü elçi olarak devlet ve millet arasında köprü vazifesini yerine getiriyorlar. Biz de onların temsil güçlerini destekleyecek, aileleriyle iletişimini güçlendirecek eğitimler hazırladık. Muhtarlarımız vasıtasıyla daha fazla ailemize ulaşacağız. Projeye bu anlamlı katkı ve desteklerinden dolayı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bizi Paylaşır Mısın?
banner
banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.